Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wrócą pociągi na trasę Malbork – Kwidzyn?

Trasą na linii kolejowej nr 207 Malbork – Kwidzyn podróżować w zasadzie powinniśmy już od kilku miesięcy. Jednak przywrócenie ruchu pociągów na remontowanej trasie przekładane było już wielokrotnie. W październiku ubiegłego roku PKP PLK S.A. podały do publicznej wiadomości informację, że ostateczny termin ponownego otwarcia linii kolejowej nr 207 nastąpi w II połowie 2020 r. Jak można przeczytać w komunikacie, „wynika to z oceny prac już zrealizowanych i pozostałych jeszcze do wykonania”.

Z informacji, jaka do nas ostatnio dotarła wynikało, że ruch pociągów na remontowanej trasie linii kolejowej nr 207 ma zostać przywrócony już z dniem 9 czerwca br. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do PKP PLK S.A.

W odpowiedzi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego spółki podtrzymał, że termin przywrócenia ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn planowany jest na II połowę tego roku.

- „Linia nr 207 ma największe znaczenie dla pociągów regionalnych. Nowa infrastruktura zapewni szybkie i sprawne podróże z Gardei przez Kwidzyn i Sztum do Malborka, i dalej do Tczewa i Trójmiasta. Docelowo, po zakończeniu rewitalizacji linii na odcinku Gardeja – Grudziądz (inwestycja znajduje się na etapie projektowania), lepsze podróże będą możliwe także w kierunku Grudziądza i Torunia” - poinformował Przemysław Zieliński.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy.

Dzięki przebudowie torów, obiektów inżynieryjnych i peronów PLK umożliwią przewoźnikom wprowadzenie na linię nowszych składów oraz lepsze warunki dla prowadzenia ruchu, a pasażerom wyższy komfort podróżowania. Linia zostanie dostosowana do większych prędkości. Najszybsze pociągi, po uzyskaniu wymaganych zgód administracyjnych, pojadą 120 km/h (przed inwestycją 60-80 km/h). Dzięki temu przewoźnicy będą mogli dopasować swoje oferty dla podróżnych do nowych, lepszych możliwości, które zapewni realizacja inwestycji.

PLK w ramach projektu zmodernizują 70 km torów między Malborkiem a granicą województwa. Po pracach poprawi się komfort obsługi pasażerów na łącznie 9 przystankach osobowych i stacjach. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowie 120 obiektów inżynieryjnych i 36 przejazdów kolejowo-drogowych. Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa - Malbork” o wartości 212 mln zł netto jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie dla tego projektu ze środków UE wynosi blisko 85 proc.

 

Ale czy pociągi wrócą w tym roku na trasę linii kolejowej 207 przekonamy się, gdy zobaczymy je już na torach...

 

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tom
Tom 23.04.2020, 20:02
przeciez stacja Sztum jest rozkopana na maxa i hula obecnie tam tylko wiatr.
Kolejarz
Kolejarz 23.04.2020, 13:22
Ktoś na tym bałaganie kręci lody. Tak działa państwo PIS.
Logik
Logik 23.04.2020, 07:40
Który to już raz budowa została przerwana. ? Ile lat to już trwa ? Mam pretensje nie do budowlańców a do Dyrekcji kolej, że na to pozwala. ! Zaczynam rozumieć układy obecnej Dyrekcji z budowlańcami. To nie przypadek. ! Sprawa do wyjaśnienia przez Prokuratora.
Emerytka
Emerytka 22.04.2020, 17:44
Niech w końcu kolejarze ruszą rzyć aby mieszkańcy mogli normalnie żyć !