Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy w końcu pojadą pociągi linią kolejową 207 Malbork – Gardeja?

  • Wydanie nr 213/2021
  • 28 sierpnia 2019, 09:00
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 6 komentarzy
Modernizacja linii 207 od początku nie przebiega spokojnie, co jakiś czas potykając się o kolejne przeszkody. O ostatnich problemach pisaliśmy w maju, gdy spółka NDI, która w konsorcjum z PPM-T realizuje ten projekt, wstrzymała prace. Kolejny lipcowy termin zakończenia prac na tym odcinku przeszedł do lamusa.

Od tego momentu nic w zasadzie się nie zmieniło, a bynajmniej na przejeździe kolejowym na granicy Malborka i Nowej Wsi Malborskiej nie widać żadnego ruchu. W związku z powyższym zwróciliśmy się z zapytaniem do Polskich Linii Kolejowych SA o przyszłość linii 207.

W odpowiedzi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK SA napisał nam, że prace nadal są kontynuowane. „Obecnie wykonawca pracuje m.in. na stacji Kwidzyn, gdzie trwa budowa nowego przejścia podziemnego, które połączy perony z budynkiem dworca. Prowadzone są także prace w branży torowej oraz przy remoncie muru oporowego w okolicy ul. Śliskiej. Remontowana jest konstrukcja mostu na Postolińskiej Strudze, między Sztumem a Ryjewem. Kontynuowane są prace na wiadukcie nad linią nr 9 w Malborku, którego konstrukcja została wymieniona na nową. Na podstawie zakresu zrealizowanych prac i pozostałych do wykonania, ustalany jest termin przywrócenia ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn”.

PKP PLK SA zapewnia, że realizowane są płatności na rzecz podwykonawców inwestycji z puli należności dla wykonawcy, który także spłacać zaczął swoje zobowiązania. PLK jest w stałym kontakcie z firmami, które czekają na uregulowanie płatności za wykonanie prac na linii kolejowej 207.

Poprawa komfortu obsługi pasażera.

Po zakończeniu prac remontowych na linii 207 komfort obsługi pasażerów poprawi się na 9 przystankach osobowych i stacjach. PLK zmodernizuje łącznie 70 km torów pomiędzy Malborkiem a granicą województwa. Bezpieczeństwo pasażerom zapewni wymiana urządzeń sterowania kolejowym ruchem, a także przebudowa 36 przejazdów kolejowo-drogowych i 120 obiektów inżynieryjnych.

Pociągi na tej trasie osiągną maksymalną prędkość do 120 km/h, przez co skróci się czas przejazdu do 13 minut między Malborkiem a Grudziądzem.

Pytanie pozostaje jednak zasadnicze – kiedy w końcu pasażerowie poczują tę poprawę komfortu? Nadal nie wiadomo, kiedy linia 207 będzie skończona i pociągi będą mogły swobodnie po niej się poruszać. Póki co, pasażerom pozostaje chwilowe (?) obejście się smakiem.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Aj
Aj 21.01.2020, 09:48
Takie opóźnienie w wykonaniu prac to jest kpina w biały dzień! Chłopki roztropki wzięły się za "byznesy". Za słabo sobie rozrysowali.
KIX
KIX 06.12.2019, 13:28
chyba o 13 minut a nie do 13 minut
M.
M. 07.10.2019, 11:01
Optymistycznym terminem jest koniec roku 2020, realistycznym polowa 2021 i to pod warunkiem dokapitalizowania przez PLK spolki corki PPMT. Takze PLK plavi raz za wykonanie, dwa za podwyzszenie kapitalu w spolce. Ale przynajmniej 550 pracownikow jest spokojnych o przyszlosc.
xx
xx 31.08.2019, 15:36
Nauczka na przyszłość...jeżeli ktoś deklaruje zrobić coś szybko i tanio to trzeba się zastanowić czy przypadkiem nie jest to za piękne by było prawdziwe. Lepiej wybrać ofertę zrównoważoną.