Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przy Niedzieli Palmowej posypały się mandaty – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Przy Niedzieli Palmowej posypały się mandaty – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

Na terenie powiatu malborskiego trwają wzmożone działania służb pod kątem przestrzegania obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii w Polsce. W słoneczną niedzielę, 5 kwietnia br. podczas wspólnych patroli policjantów z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i strażnikami miejskimi, funkcjonariusze patrolowali wszystkie te miejsca, które są objęte zakazem wstępu. Mundurowi stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. W niedzielę policjanci po raz kolejny sporządzili 7 wniosków o ukaranie do sądu rejonowego i 3 osoby ukarali mandatem karnym za naruszenia zakazów zgromadzeń i przemieszczania się.

 

Gorąca Niedziela Palmowa.

W niedzielę, 5 kwietnia br. policjanci sporządzili kolejne wnioski o ukaranie do sądu i nałożyli mandaty karne za naruszenia zakazów zgromadzeń i przemieszczania się. W Szymankowie funkcjonariusze interweniowali wobec 3 mężczyzn, którzy w pobliżu sklepu spożywali alkohol. Uczestnicy spotkania uważali, że nie łamią żadnych zakazów, bo spożywają alkohol tylko ze znanymi osobami. Policjanci wystosowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu. Podobna interwencja miała miejsce przy sklepie w Tragaminie. Tam patrol zastał grupę 4 osób również spożywających alkohol. 3 mężczyzn zostało ukaranych mandatami karnymi po 300 zł, natomiast czwarty odmówił przyjęcia mandatu i na niego został sporządzony wniosek do sądu. Kolejne 3 wnioski funkcjonariusze sporządzili wobec grupy 3 młodych osób, które towarzysko przemieszczały się po ulicach Malborka, jak określili „z nudów”.

 

 

Policja przypomina, że za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 zł lub grzywna sądowa do 5 tys. zł. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5 tys. do 30 tys. zł nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

 

 

Policjanci apelują, że należy bezwzględnie stosować się do wprowadzonych obostrzeń. Zarówno do przepisów dotyczących przestrzegania kwarantanny, jak tych związanych z gromadzeniem się i przemieszczaniem. Naruszenie obowiązujących nakazów i zakazów grozi nałożeniem sankcji karnych.

 

 

Na podwójnym gazie wpadła do rowu.

W piątek, 3 kwietnia br. około godziny 19 na drodze powiatowej pomiędzy Kończewicami a Starą Wisłą doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Fiat 48-letnia kobieta, jadąc w stronę Lisewa Malborskiego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie wpadła do przydrożnego rowu.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork i OSP Miłoradz na miejsce zdarzenia okazało się, że kobieta samodzielnie wydostała się na zewnątrz pojazdu. Podróżowała sama. Samochód nie miał widocznych uszkodzeń i nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także przeprowadzeniu badań fizykalnych oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanej. Po przyjeździe ZRM i przebadaniu, kobieta została zabrana przez patrol policji. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 48-latka miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku tego zdarzenia kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, a funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 5.


 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 22 interwencji. Strażacy gasili 6 pożarów, w tym trzykrotnie trawy, samochodu, a także sterty słomy. Dogaszali również pogorzelisko. Ratownicy zabezpieczali miejsce wypadku oraz kolizji drogowej, dwukrotnie usuwali plamę oleju z jezdni, dokonali pomiaru stężenia CO, a także usunęli uszkodzone drzewo. Poza tym udzielili pomocy ZRM i usunęli zadymienie w jednym z mieszkań.

Ochotnicy ze straży pożarnej z naszego powiatu przyłączyli się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emitują specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu. W ostatnim tygodniu rozgłaszali komunikaty 7 razy.


 


 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.