Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ukarani za złamanie zakazu gromadzenia się.

Ukarani za złamanie zakazu gromadzenia się. fot. pixabay
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice zauważyli dwie osoby siedzące na ławce, mimo zakazu gromadzenia się. Mężczyźni powiedzieli, że chcieli się zrelaksować. Mieszkańców powiatu sztumskiego ukarano mandatami.

 

W piątek, 3 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice zauważyli dwie osoby siedzące na ławce. Mundurowi podjęli interwencję. Mężczyźni w rozmowie z funkcjonariuszami powiedzieli, że chcieli się zrelaksować i posiedzieć sobie na ławce. Mieszkańców powiatu sztumskiego, 36 oraz 62 - latka za złamanie art. 54 kodeksu wykroczeń ukarano mandatami.

 

 

Policja przypomina, że treść art. 54 kodeksu wykroczeń brzmi - „kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

 


 

Informacja: sztum.policja.gov.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sztumiak
Sztumiak 07.04.2020, 01:53
W takim bądź razie niech policja patroluje plac zabaw przy plaży. Codziennie przesiadują tam małolaci i jarają szlugi. Tam to jest dopiero gromadzenie się i na dodatek nieletnich.
nie
nie 06.04.2020, 20:33
świat zwariował , niech ludzie się obudzą póki nie jest za póżno. Idziemy jak stado baranów, na łwace nie można , do lasu tajnym wejściem i najlepiej o zmroku-dramat.
Piotr
Piotr 06.04.2020, 09:24
Jeśli tylko siedzieli na ławce to ten Art.54 tego nie zakazuje w nim jest mowa o zachowaniu w miejscach publicznych A nie o przeżywaniu ja bym mandatu nie przyjął
Sygnalista
Sygnalista 06.04.2020, 09:19
……………………………..Prezes PIS na nocnym posiedzeniu KC PIS rozwiązał problem z wyborami i Gowinem. Kulawy zapewnił, że wybory odbędą się w terminie 10 maja. Do osób będących na kwarantannie przyjdzie do domu grabarz z dwiema urnami. Do jednej wyborca odda głos a drugą mu zostawi w domu do wykorzystania kilka dni po wyborach.
poZDRo
poZDRo 05.04.2020, 23:47
ale bym bił tego psa co taki mandat wkleil