Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Starosta malborski objęty kwarantanną domową.

Wieczorem, 28 marca br. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego poinformował na swoim profilu społecznościowym, że jest zakażony wirusem COVID-19. W efekcie obowiązek kwarantanny nałożono na 47 pracowników z gdańskiego Urzędu Marszałkowskiego i zamknięto budynek w celu dekontaminacji. Kwarantanną objęto również 15 osób, które kilka dni wcześniej uczestniczyły w roboczym spotkaniu z marszałkiem. Wśród tych osób jest starosta malborski, Mirosław Czapla.

 

 

Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim, które odbyło się 19 marca br. uczestniczyło 10 samorządowców z naszego województwa. Omawiano na nim przede wszystkim stan przygotowania poszczególnych szpitali do sytuacji związanej z koronawirusem. W spotkaniu z marszałkiem uczestniczyli: Leszek Waszkiewicz - starosta bytowski, Marek Szczepański – starosta chojnicki, Aleksander Gappa – starosta człuchowski, Piotr Fikus – starosta kartuski, Bogdan Dubik – pełnomocnik starosty kwidzyńskiego, Artur Barna – lekarz naczelny SPZOZ w Lęborku, Mirosław Czapla – starosta malborski, Jarosław Białk - starosta pucki, Kazimierz Chyła - starosta starogardzki oraz Włodzimierz Mroczkowski - naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego starostwa w Tczewie.

 

 

 

 

- „Spotkanie toczyło się przy zachowaniu podwyższonych standardów bezpieczeństwa, dużych odległości, uczestnicy byli rozsadzeni po całej Sali Herbowej” - informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. - „Listę uczestników przekazaliśmy do Sanepidu, który już z każdym uczestnikiem kontaktował się indywidualnie i ustalał zasady dalszego postępowania. Wiemy że część osób trafiła na kwarantannę, a część nie”.

 

 

 

Kwarantanna obejmie pracowników starostwa w Malborku?

Z doniesień medialnych wynika, że dopiero w poniedziałek, 30 marca br. część samorządowców została poinformowana o konieczności poddania się kwarantannie.

- „Wczoraj sanepid wydał mi decyzję, że muszę się poddać testom. Teraz czekam w domu. Dziś lub jutro przyjadą pobrać mi wymaz, ale czuję się bardzo dobrze” - poinformował media Mirosław Czapla, starosta malborski. Zaznaczył, że nie ma potrzeby obejmowania pracowników starostwa w Malborku kwarantanną, ponieważ już 16 marca br. wprowadzona została zmiana organizacji pracy i część urzędników pracuje od tego czasu zdalnie. Sam starosta przyznaje, że również może w ten sposób pracować. Pozostali pracują na miejscu z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

- „W związku z tą sytuacją, nie ma potrzeby obejmowania naszych pracowników kwarantanną. Taka konieczność byłaby wtedy, gdybym miał wynik dodatni testu” - dodał starosta malborski.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
znam jego przekrety
znam jego przekrety 28.04.2020, 23:08
A może tak tv Malbork napisze jak.pan.prezes.hodyniak szpitala władca i pantofle starosty zwrócił kartek będąca z wyrazami lekarzy na badanie koronavirusa bo bal się że wyjdzie że są zakażenia.
Jan
Jan 01.04.2020, 17:38
Pan Starosta 19.03 spotkał się z Marszałkiem, a 20.03 zrobił nadzwyczajne posiedzenie Rady. Były protesty radnych, uwagi o braku pomiary temperatury i braku środków ochrony już przy wejściu do budynku. Głosy te skwitował Starosta stwierdzeniem że przecież każdy z zebranych jest odpowiedzialny. Teraz jest kwarantanna i niepewność. Jest zapis z zebrania, można sprawdzić to co piszę. Panowie radni zróbcie coś nie dajcie się narażać.
Alojzy
Alojzy 01.04.2020, 21:00 (odpowiedź do Jan)
Przecież pan starosta to miły i odpowiedzialny facet na stanowisku co niczym się nie interesuje tylko swoim stołkiem, a tak to lacha wyłożona na całości
Zdzisław Dąbrowski
Zdzisław Dąbrowski 01.04.2020, 16:39
Przerażające z jaką łatwością przychodzi w sieci obrażanie innych szczególnie, że jest to robione w masce ,,Zorro,, Panie zatroskany obywatelu.Staroście to życzmy ZDROWIA bo tak dobrego starosty nie mieliśmy nigdy
Czernin
Czernin 01.04.2020, 12:33
.....................................da sobie radę. W końcu jest lekarzem wet. Pozdrawiamy !
Toruń
Toruń 01.04.2020, 08:55
...................................informuję służby, że w Toruniu działa oszust który od lat okrada ludzi z pieniędzy metodą "Na Tadeusza" i nawet w okresie epidemii żadne kwarantanny czy koronawirusy mu nie przeszkadzają !
rem
rem 01.04.2020, 07:45
Wszscy z tego spotkania po 30 tys. kary za złamanie ustawy o zgromadzeniach , a nie że jeszcze 10 dni chodzili po urzędach i zarażali innych !!!!!!!!!
Szymon
Szymon 31.03.2020, 21:28
Gdzie są testy!!?? Szybki test mógłby wyjaśnić czy jest chory i zaoszczędziłoby to nerwów dużej grupie ludzi.
zatroskany obywatel
zatroskany obywatel 31.03.2020, 20:37
gdzie tam Starosta dobrze sie dezynfekuje od środka. Oj szybkiego powrotu ale jak on tak 14 dni będzie sie izolować to zamiast na koronavirus padnie na wątrobę;)
Krzyżak
Krzyżak 31.03.2020, 16:46
Cymek maska na bani smichy hihy....A jutro po Malborku będzie pomykał... parodia ! Może im pensje postojowe 50% I po 30.000 kary za złamanie regulaminów...???!!!
lehiaszajs
lehiaszajs 31.03.2020, 16:19
To dlatego dzisiaj parking z tyłu starostwa świecił pustkami nieroby na kwarantannie.
M.
M. 01.04.2020, 15:08 (odpowiedź do lehiaszajs)
Według ciebie wszyscy pracownicy Starostwa to nieroby?To jest tekst nie ok obrażający wielu dobrych pracowników tej instytucji.
Sygnalista
Sygnalista 31.03.2020, 15:07
...................................ciekawe co mały Tadzik przywiezie jutro z Warszawy do Malborka ? Ostatnio w piątek w Sejmie nosił maseczkę na czole.