Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkance Sztumu za złamanie kwarantanny może grozić grzywna nawet do 30 tys. złotych.

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzali adresy osób objętych kwarantanną. Niestety, jedna z mieszkanek powiatu sztumskiego została zauważona na spacerze. Grożą jej teraz surowe konsekwencje.

W niedzielę, 29 marca br. policjanci ze sztumskiej komendy, dokonując sprawdzeń osób przebywających na domowej kwarantannie, ujawnili przypadek lekceważącego i nieodpowiedzialnego podejścia do zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz innych służb. Przypadek ten odnotowany został na terenie Sztumu.

 

 

 

Mundurowi, którzy pojechali pod adres osoby mającej przebywać tam na kwarantannie, nie zastali kobiety, która powinna być w domu. Podjęto próbę skontaktowania się z nią telefonicznie. Telefon jednak był wyłączony. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli kobietę, która pomimo zakazu, wyszła sobie na spacer. Policjanci poinformowali 44 - letnią mieszkankę powiatu sztumskiego o konsekwencjach prawnych wynikających z kodeksu wykroczeń. Kobieta powróciła do swojego miejsca zamieszkania.

 

 

 

Za złamanie kwarantanny, zgodnie z nowymi przepisami, grozi kara grzywny do 30 tys. złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Informacja i zdjęcia: sztum.policja.gov.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.