Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Strażacy gasili 17 pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Strażacy gasili 17 pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Fb OSP Stogi i OSP Stare Pole
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

Nietrzeźwy rowerzysta z zakazem prowadzenia roweru.

W piątek, 27 marca br. ok. 15.30 w miejscowości Trępnowy policjanci z nowostawskiego komisariatu zatrzymali do kontroli rowerzystę. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego i okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia rowerów, który posiadał również za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości. Naruszenie zakazu sądowego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Ponad 2 promile alkoholu rowerzysty w Malborku.

W sobotę, 28 marca br. około godziny 16.30 w Malborku na ul. Słowackiego malborska drogówka zatrzymała mężczyznę kierującego rowerem, którego wynik badania stanu trzeźwości wynosił ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna do 5000 złotych i zakaz prowadzenia takich pojazdów do 3 lat.

 

 

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 30 interwencji. Strażacy gasili 17 pożarów, w tym dwukrotnie sadzę w przewodzie kominowym i śmietnik, a także pożar kompostowni, pustostanu, śmieci, budynku gospodarczego, a także sterty słomy. Gasili również pożar ciężarówki na DK22 (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/29914,na-dk22-zapalila-sie-ciezarowka-przewozaca-kadluby). Aż osiem razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw. Strażacy zabezpieczali miejsca dwóch wypadków oraz kolizji drogowej, a także zabezpieczali miejsce lądowania LPR i uratowali uwięzionego gołębia.

 

 

Straż pożarna z naszego powiatu przyłączyła się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emituje specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu.


 

Osobówka w rowie.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym w Lisewie Malborskim odebrał we wtorek, 24 marca br. o godzinie 06.25. W zgłoszeniu podano, że samochód osobowy znajduje się w przydrożnym rowie. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork i OSP Lisewo Malborskie na miejsce zdarzenia okazało się, samochód znajduje się na poboczu jezdni. Kierowcy samemu udało się wyjechać z rowu. Nie odnotowano osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w uszkodzonym samochodzie. Straty oszacowano na około 1 tysiąca złotych.


 

Pożar sadzy na ulicy Wołyńskiej w Malborku.

We wtorek, 24 marca br. o godzinie 21.26 zgłoszono pożar sadzy w przewodzie kominowym wielorodzinnego budynku przy ulicy Wołyńskiej w Malborku. Po dojeździe trzech zastępów z JRG Malbork i zastępu z OSP Stogi na miejsce zdarzenia okazało się, że lokatorzy budynku są obecni na miejscu. Podjęte działania przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i wygaszeniu paleniska w piecu. Po rozstawieniu SCD-37, dwóch ratowników w aparatach OUO w koszu drabiny dostało się w pobliże komina. Rozebrali około 1m² drewnianej podłogi wokół komina na poddaszu budynku ze względu na wydobywający się dym. Po ugaszeniu pożaru sadzy, strażacy przeczyścili komin i przewietrzyli mieszkania na parterze budynku. Następnie sprawdzili wszystkie mieszkania za pomocą urządzenia pomiarowego na obecność tlenku węgla, który wykazał brak wskazań. Ponownie sprawdzili przewód kominowy na całej jego długości za pomocą kamery termowizyjnej. Na zakończenie pisemnie przekazali miejsce zdarzenia użytkownikowi oraz pouczyli o nie użytkowaniu przewodu kominowego do momentu kontroli przez kominiarza.


 

Wypadek drogowy w Pogorzałej Wsi.

W sobotę, 28 marca br. o godzinie 17.26 dwa zastępy z JRG Malbork i zastęp OSP Miłoradz skierowano do wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Pogorzała Wieś, w gminie Miłoradz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, samochód osobowy marki Skoda Octavia uderzył w przydrożne drzewo i częściowo znajduje się na poboczu drogi. Pojazdem podróżował wyłącznie kierowca, który znajdował się poza pojazdem. Kierujący nie miał widocznych obrażeń. W wyniku uderzenia nastąpił niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych. Ruch na jezdni odbywał się wahadłowo. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe. Kierowca Skody odmówił udzielenia KPP przez JOP. Po dojeźdie ZRM do miejsca zdarzenia, kierowca ponownie odmówił badania lekarskiego. Po dokonaniu sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych i usunięciu resztek powypadkowych na pobocze drogi zakończono działania. Uszkodzony pojazd zabrany został przez członka rodziny kierowcy Skody.


 

Pożar pustostanu przy ulicy Armii Krajowej w Malborku.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Armii Krajowej w Malborku odebrał w niedzielę, 29 marca br. o godzinie 03.39. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Malbork, zastęp OSP Stogi i zastęp OSP Stare Pole. Po dojeździe na miejsca zdarzenia okazało się, że pali się pustostan - budynek murowany, dwukondygnacyjny kryty papą o wymiarach 30 m na 8 m i wysokości 6 m. Policja była już na miejscu zdarzenia. Pożarem objęte były części parterowe budynku. Nie było osób poszkodowanych.

Podjęte działania przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dwóch ratowników w aparatach ODO podało jeden prąd wody W-52 na palący się obiekt z zewnątrz. Kolejnych dwóch ratowników w aparatach ODO dostało się do środka obiektu i podało drugi prąd wody (W-52) w natarciu. Ratownicy zlokalizowali źródło pożaru i powiadomili zarządcę obiektu o zaistniałym zdarzeniu. Po rozstawieniu drabiny mechanicznej i podaniu prądu wody z kosza drabiny do pomieszczeń znajdujących się na pierwszym piętrze, strażacy przeszukali i skontrolowali pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej. Po wykryciu nowych zarzewi ognia w drewnianym stropie budynku, częściowo rozebrali strop w celu dotarcia do źródła ognia. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał przedstawiciel zarządcy obiektu. Po ugaszeniu pożaru, przewietrzono pomieszczenia za pomocą wentylatora. Po ponad czterech godzinach zakończono działania.


 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Zdjęcia: Fb OSP Stogi i OSP Stare Pole

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.