Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Włamywaczowi okradającemu piwnice w Malborku grozi do 15 lat więzienia.

Włamywaczowi okradającemu piwnice w Malborku grozi do 15 lat więzienia. fot. KPP Malbork
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 27 - letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych włamań i kradzieży do piwnic na terenie miasta Malborka. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia oraz rowery. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Sąd wobec zatrzymanego zastosował trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali sprawcę wielokrotnych włamań do piwnic na terenie miasta. Do zdarzeń tych dochodziło w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawca włamywał się do piwnic w budynkach wielorodzinnych, kradnąc stamtąd różnego rodzaju elektronarzędzia i rowery. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 12 tys. złotych.

 

 

Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę operacyjną ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 27 - letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W czwartek, 26 marca br. funkcjonariusze go zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Teraz mundurowi pracują nad odnalezieniem pozostałego, utraconego mienia.

 

 

W sobotę, 28 marca br. sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa w warunkach recydywy 27 - latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pok.
pok. 05.04.2020, 18:48
GSZ I ROBISZ CO CHCESZ
ZROBIĆ ZAKAZ PRZEBYWANIA NA TERENIE MALBORKA...I WJAZDU...
pok.
pok. 05.04.2020, 18:48
GSZ I ROBISZ CO CHCESZ
ZROBIĆ ZAKAZ PRZEBYWANIA NA TERENIE MALBORKA...I WJAZDU...
Fff
Fff 30.03.2020, 13:41
Urżnąć łapy bydlakowi. Złodziej na zawsze zostanie złodziejem.
pok.
pok. 05.04.2020, 18:46 (odpowiedź do Fff)
Mnie też okradł!!!!! chciałbym zobaczyć kto to jest