Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Seniorze, zostań w domu! Akcja Malborskiego Centrum Wolontariatu.

Seniorze, zostań w domu! Akcja Malborskiego Centrum Wolontariatu. fot. Fb Malborskie Centrum Wolontariatu
Wraz z rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wolontariusze z Malborka wyszli z inicjatywą pomocy starszym osobom, by nie musieli wychodzić z domu. Seniorzy bowiem należą do grupy zwiększonego ryzyka na zachorowanie z najpoważniejszymi objawami i powikłaniami związanymi z Covid-19. W tym celu zwrócili się z apelem do wszystkich potrzebujących pomocy seniorów, by skorzystali z ich pomocy przy zrobieniu zakupów lub wyprowadzeniu zwierzaka na spacer.

Wolontariusze ubrani są w zielone koszulki i bluzy z logo Malborskiego Centrum Wolontariatu. Każdy z nich posiada identyfikator z unikatowym numerem i wyposażony jest w środki ochrony osobistej, umożliwiające bezpieczną pomoc (maseczki, okulary, rękawiczki). Wolontariusze działają w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Urzędem Miasta w Malborku. Ich działania wspiera lokalna policja oraz straż miejska.

 

Wolontariusze poszerzają swoją pomoc.

Wraz z rozwojem sytuacji, malborscy wolontariusze postanowili rozszerzyć swoje działania i chcą pomagać również samotnym rodzicom, którzy nie mają z kim zostawić dzieci, kobietom w ciąży, osobom chorym i niepełnosprawnym, a także osobom objętym domową kwarantanną.

Każdego dnia, w godzinach od 8 do 14 dzwoniąc pod numer 574 110 505 możemy uzyskać pomoc ze strony wolontariuszy z Malborka.

Potrzebujesz pomocy? Nie czekaj i dzwoń!

 

 

Informacja i zdjęcie: Fb Malborskie Centrum Wolontariatu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.