Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Źle znosisz pandemię? Zadzwoń! WOT udziela wsparcia psychologicznego.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 23 marca 2020, 10:54
  • Maciej Szalbierz, 7 PBOT
  • Wiadomości
Źle znosisz pandemię? Zadzwoń! WOT udziela wsparcia psychologicznego. fot. pixabay
W związku z wystąpieniem na terenie kraju koronawirusa, Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Współpracują również ściśle z ośrodkami pomocy społecznej.

Od 18 marca działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa.Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102 wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego, będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów. Tego rodzaju pomoc będzie również dostępna w formie wideoczatu przez komunikator Skype pod nazwą "Wsparcie Psychologiczne WOT".

 

Troska o bezpieczeństwo społeczności lokalnych.

Utworzenie infolinii to wniosek z doświadczeń innych państw dotkniętych pandemią koronawirusa oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Działająca od kilku dni infolinia wpisuje się w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, jaką jest troska o bezpieczeństwo społeczności lokalnych. WOT od wystąpienia pierwszych przypadków choroby COVID-19 aktywnie włączyły się w działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa – formacja prowadzi w tym względzie działania edukacyjne zarówno pod kątem własnego personelu, jak uświadamiania społeczeństwa. Teraz rusza ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem – infolinię obsługują profesjonalni psychologowie – żołnierze OT oraz pracownicy wojska.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio prowadzi ponadto ścisłą współpracę z ośrodkami pomocy społecznej, które na co dzień koordynują pomoc osobom potrzebującym. Siły WOT zaangażowane są m.in. w dystrybucję żywności osobom przebywającym w izolacji na terenie wszystkich 16 województw. Podczas przekazywania paczek pomocowych terytorialsi zachowują wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. W każdej brygadzie WOT działają koordynatorzy ds. wsparcia dystrybucji w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO), którzy nawiązali współpracę z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej. W akcję włączyły się także diecezjalne oddziały Caritas. Pomoc taka prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego przez żołnierzy 7 PBOT służących na co dzień w 71 blp w Malborku oraz 73 blp w Słupsku.

 

 

Informację przekazał Maciej Szalbierz, 7 PBOT

Maciej Szalbierz, 7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.