Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Panie Burmistrzu, czy można „utopić się” we własnych obietnicach wyborczych? Czyli słów kilka o basenie miejskim.

Panie Burmistrzu, czy można „utopić się” we własnych obietnicach… fot. z archiwum TvMalbork.pl
W ostatnim czasie postanowiliśmy zainteresować się dotychczasowymi działaniami władz Miasta Malborka w różnych kwestiach. Do tej pory udało nam się otrzymać wszystkie odpowiedzi na nasze zapytania, jednak zaczniemy od najważniejszego tematu. Zapytaliśmy o działania podjęte przez Urząd Miasta Malborka oraz Burmistrza Marka Charzewskiego w sprawie budowy miejskiej pływalni.

Nasze zapytanie było związane z wypowiedzią Burmistrza Miasta Malborka, Marka Charzewskiego podczas ostatniej kampanii wyborczej o treści:

 

Jest duża dyskusja wśród kandydatów, czy basen miejski, czy hala widowiskowo-sportowa. Oczywiście, możemy założyć sytuację, że jest możliwa budowa hali widowiskowo-sportowej razem z basenem pływackim. Jeżeli stać będzie miasto na to, jeżeli będzie dofinansowanie takiego działania, to możemy to robić. Natomiast jeżeli będziemy mieć wybór, czy budować halę widowiskowo-sportową, czy budować pływalnię miejską, to myślę, że tutaj chyba wątpliwości nie ma, że tą podstawową inwestycją, której brakuje mieszkańcom, jest jednak pływalnia miejska”.

 

W związku z powyższą wypowiedzią, którą można uznać za swoistą zapowiedź budowy pływalni miejskiej, zadaliśmy następujące pytania:

 

  1. Jakie kroki zostały podjęte przez UMM oraz Burmistrza Marka Charzewskiego w celu budowy pływalni miejskiej w Malborku?

  2. Ile wniosków o dofinansowanie zewnętrzne zostało złożone przez UMM lub Burmistrza Marka Charzewskiego w w/w kwestii?

  3. Czy w zaplanowanej długoletniej prognozie finansowej są zaplanowane środki na rzecz budowy pływalni miejskiej w Malborku?

 

Otrzymana odpowiedź wprawiła nas w lekkie osłupienie, ponieważ okazuje się, że ani Urząd Miasta Malborka, ani Burmistrz Marek Charzewski nie złożyli jakiegokolwiek wniosku o dofinansowanie jakże ważnej dla mieszkańców kwestii. Co więcej - nie podjęli jakichkolwiek działań w celu realizacji budowy miejskiej pływalni!

 

Czy w związku z tym można stwierdzić, że Burmistrz nie przywiązuje wagi do ważnych dla mieszkańców spraw? Potwierdzeniem naszego stanowiska może być ciąg dalszy odpowiedzi, ponieważ czytamy tam, że „w długoletniej prognozie finansowej na lata 2018 - 2031 nie ma zabezpieczonych środków na ten cel”. To oznacza, że Burmistrz Marek Charzewski nie planuje budowy pływalni miejskiej, pomimo stwierdzenia w kampanii wyborczej, że jest to obiekt, którego wyraźnie brakuje mieszkańcom i nie będzie zrealizowany aż do roku 2031!

 

Co więcej, jak udało nam się ustalić, powiat malborski jest jednym z trzech w województwie pomorskim, w którym na jego całym terenie nie ma ani jednego pełnowymiarowego basenu. Nie mówimy tu o basenie w ZSP4, który jest obecnie w remoncie, a który nawet po jego zakończeniu nie będzie spełniał norm pozwalających trenować dwóm klubom pływackim oraz organizować ewentualnych zawodów sportowych, ze względu na brak trybun oraz wystarczających ilości szatni i szafek.
 

Jak wygląda teren na którym miały być zbudowane baseny przy ulicy Parkowej? Zobaczcie Państwo w materiale wideo

Podsumowując, czy możemy uznać, że Burmistrz Marek Charzewski naobiecywał w kampanii wszystko co mieszkańcy chcieli usłyszeć, a teraz nagle okazuje się, że wcale nie planował tego realizować? To już pozostawiamy Państwu do oceny. Czekamy na Państwa komentarze!

 

Redakcja & Młody Malborczyk
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Szczerze na temat


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tadzik
Tadzik 14.03.2020, 09:34

Informuję, że od Nowego 2020 Roku obowiązuje Ustawa o segregacji odpadów na 5 grup. I np:

Z torebką po herbacie należy tak postępować:

1. Papierek z napisem - makulatura

2. zszywka metalowa - złom

3. sznureczek - "mieszane

4. zawartość torebki - "mieszane"

5. Torebkę wysuszyć i również - makulatura.

Protokół z powyższych czynności przesłać na Nowogrodzką do mojej centrali /PIS/ Pomyślności i Szczęścia. Tak nam dopomóż Bóg.
Prawda, że proste ?
Pozdrawiam, pomysłodawca i autor ustawy - Tadzik z Malborka.
Mały Tadzik
Mały Tadzik 14.03.2020, 08:19
Dajcie chłopu spokój. Za kilka lat nauczy się i będzie dobrze rządził.
obserwaror
obserwaror 12.03.2020, 21:40
Moim zdaniem nie wiem czyja to wina ale boisko wygląda jak tragedia płoty zardzewiałe powinny być wyczyszczone zakonserwowane pomalowane bieżnia zarośnięta mchem Malbork to ładne miasto i jak się nic nie robi to smutne ale z czasem te boisko może wyglądać jak Pegeery z filmu dokumentalnego arizona 1997 a może wyglądać inaczej .
Jo
Jo 13.03.2020, 14:35 (odpowiedź do obserwaror)
jaki włodarz takie miasto
RIK
RIK 12.03.2020, 19:59
Panie Charzewski,ubierz się Pan jak przystoi.Ta marynarka to już chyba świeci,czas na zmianę!!!!
Jorge
Jorge 12.03.2020, 19:40
Ponoć jednego nazywają PZU czyli Pier,,,,,,,,, Zawsze Uśmiechnięty
Malbork
Malbork 12.03.2020, 19:27
..............................QUIZ.......................cyt: "z każdym dniem mojego życia zwiększa się liczba osób które mogą pocałować mnie w ............". Czyje to hasło wyborcze w ostatnich wyborach ?
Andrzej
Andrzej 12.03.2020, 18:10
Nie narzekajcie,sami Ich wybraliście! Zamiast utyskiwać weźcie się za robotę przed następnymi wyborami na burmistrza i radnych
pis
pis 12.03.2020, 17:28
Ludzie dlaczego z premedytacją zniszczyliście to miasto ,wybierając obecnego ,,burmistrz''. Żadnych perspektyw rozwoju dla miasta nie ma ta ,, nieudaczna ''władza. Nie potrafi uruchomić kina , zbudować basenu , hali namiotowej na stadionie , rozbudować lodowiska, walczyć o obwodnice itd i itd i itd.
Potrafi kompromitować mieszkańców zimą w niebieskim garniturku , budować progi ........................
M.
M. 12.03.2020, 17:26
Wiadomo ,że Burmistrzowi do ideału daleko ,ale Wasza złośliwość wobec niego jest nie ok. Obietnic wyborczych nie dotrzymują bowiem prawie wszyscy politycy , także lokalni.
Anna
Anna 12.03.2020, 18:26 (odpowiedź do M.)
Co za głupoty piszesz! to znaczy że można kłamać i nie można ich rozliczać ?
M.
M. 14.03.2020, 10:20 (odpowiedź do Anna)
Radzę Pani więcej czytania ze zrozumieniem Pani Anno. Nie pisałem głupot ,ale opinię na temat ,,totalnej nagonki" TV Malbork na Burmistrza będącej efektem złych relacji między TV a magistratem głównie z powodu braku zgody na transmisję Sesji Rady przez UM.Sądziłem, że ktoś z TV Malbork odniesie się do tego.Niestety tak nie stało się. Obietnice wyborcze należy dotrzymywać i wyborcy mają prawo rozliczać z ich realizacji. Oby tylko to robili w stosunku do WSZYSTKICH POLITYKÓW , a nie tylko tych , których nie lubią. A tak na marginesie to nie jesteśmy na ,,Ty".
Antoni
Antoni 12.03.2020, 17:04
Z tą ekipą zobaczycie i basen i kino jak świnia kosmos