Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oszust mieszkaniowy zatrzymany. Policja poszukuje pokrzywdzone osoby.

Oszust mieszkaniowy zatrzymany. Policja poszukuje pokrzywdzone osoby. fot. KMP Elbląg
Pewien 41 - latek zamieszczał ogłoszenie na jednym z portali, oferując do wynajęcia mieszkanie w Elblągu. Ustalał warunki, pobierał kaucję i … zrywał kontakt z najemcami. Gdy w tej sprawie do jego drzwi zapukali policjanci, przyznał się do czterech takich przestępstw. Jedna pokrzywdzona osoba jest już znana policjantom. Funkcjonariusze ustalają pozostałe.

Pewien mężczyzna wynajmował od innej osoby mieszkanie w Elblągu. Wpadł na pomysł, jak przy jego pomocy sobie dorobić. Mechanizm działania 41 - letniego mężczyzny był zawsze taki sam. Dawał ogłoszenie na jednym z portali z ofertą wynajęcia mieszkania (którego nie był właścicielem, jednak o tym w ogłoszeniu nie informował). Po otrzymaniu telefonu od osoby zainteresowanej, umawiał się na spotkanie i obejrzenie mieszkania na Hetmańskiej w Elblągu. Wynajmujący proponował od razu podpisanie umowy, jednak warunkiem jej podpisania była wpłata kaucji w kwotach od 400 do 800 zł. Po jej wpłaceniu umawiał się ze swoim klientem na dzień, kiedy będzie mógł się wprowadzić. Później kontakt się urywał.

Informacja o tym procederze dotarła do policjantów. Śledczy do tej pory udowodnili 41 - latkowi cztery przestępstwa na kwotę około 2 tys. zł., do których się przyznał. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze podejrzewają, że pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego jeśli ktoś został oszukany w ten sposób przez mężczyznę oferującego wynajem mieszkania przy ul. Hetmańskiej w Elblągu, proszony jest o kontakt z policją (funkcjonariusz prowadzący sprawę 55 230 16 37, 55 230 16 28 lub 112).

 

 

Informacja i zdjęcie: Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZOMO
ZOMO 27.02.2020, 11:51
.............................tylko porządne gumowanie oszusta w piwnicy Komisariatu czyni cuda ! Każdy oszust musi poznać smak gumy na du.pie ! Sprawdzone wielokrotnie przez Oddziały ZOMO.