Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kot w kanale Juranda i pożar Opla - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 30 grudnia 2019, 14:53
  • Redakcja
  • Na sygnale
Kot w kanale Juranda i pożar Opla - weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W minionym tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji, w tym do 4 pożarów i 3 wypadków drogowych. Strażacy czterokrotnie pomogli ratownikom medycznym oraz uratowali kota, który nie mógł wydostać się z kanału Juranda.

Zderzenie dwóch aut w wigilijny wieczór.

We wtorek, 24 grudnia br. o godz. 18.12 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Trępnowy gm. Nowy Staw. Po dojeździe zastępu OSP Lichnowy do miejsca zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Samochód marki Suzuki znajdował się na poboczu drogi, a VW Passat na prawym pasie jezdni. Oddalony był około 50 m od miejsca zdarzenia.

Samochodem Suzuki podróżowały 4 osoby, które samodzielnie opuściły pojazd i nie wymagały pomocy medycznej. Samochodem VW Passat podróżowały 2 osoby. Kierowca nie odniósł obrażeń, a pasażer uskarżał się na ból głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa.

Działania podjęte przez ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu w obu kierunkach, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz oświetleniu terenu akcji. Udzielono pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i po dojeździe ZRM przekazanie tej osoby. Strażacy pomogli przy załadunku rozbitych samochodów na lawety, a także usunęli z jezdni resztki powypadkowe.

W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork, OSP Nowy Staw i OSP Lichnowy.

Pożar osobówki na osiedlowym parkingu.

W sobotę, 28 grudnia br. o godz. 05.09 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Opel Merita przy ul. Nowowiejskiego w Malborku. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego marki Opel Meriva zaparkowanego na parkingu osiedlowym. Na szczęście nie było żadnych osób poszkodowanych. Działania podjęte przez ratowników polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej z szybkiego natarcia na podszybie oraz nadkole, a co za tym idzie - ugaszenie pożaru. Samochód po przyjeździe syna właścicielki pojazdu został przeszukany oraz odłączony został akumulator.

Pożar piwnicy w Dębinie.

Tego samego dnia, o godz. 09.53 strażacy jechali do Dębiny do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy ewakuowali się przed przyjazdem straży pożarnej na miejsce zdarzenia. Nie było osób poszkodowanych. Działania podjęte przez ratowników polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się drewniany strop w piwnicy, sprawdzeniu pomieszczeń przy pomocy kamery termowizyjnej oraz oddymienie pomieszczeń. Przeprowadzono również prace rozbiórkowe stropu, a także wyniesiono na zewnątrz mienie z kuchni i rozebrano część posadzki nad piwnicą. Po dogaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia na obecność CO.

W zdarzeniu udział brał: 3 zastępy z JRG Malbork, OSP Lipinka oraz OSP Nowy Staw.

 

Informacja: kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.