Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

VI Plażowe Mistrzostwa Budowniczych.

VI Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. fot. fb.com/plazowemb
Spotkajmy się na plaży i zbudujmy największą budowlę z piasku. Zabawa odbędzie się na ponad 20 plażach. Rusza 6. edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych.

Budowanie zamków z piasku to od lat jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu na plaży. Kilka lat temu trzech łodzian wpadło na pomysł, aby zaproponować plażowiczom coś więcej: Rywalizację i wspólną aktywność.

Pomyśleliśmy, że wiele osób może być zainteresowanych czymś więcej niż samym plażowaniem i oczekiwałoby atrakcji, która jest związana z aktywnością fizyczną. Zaproponowaliśmy zabawę polegającą na wspólnym usypywaniu jak największej budowli z piasku – mówi pomysłodawca akcji, Marcin Szewczyk z agencji eventowej Blersport – Pomysł wydawał się szalony, ale postanowiliśmy spróbować. Już od pierwszej imprezy zabawa przypadła do gustu budowniczym. Okazało się, że plażowicze chcą się w ten sposób bawić.

Co wyróżnia zabawę? Przede wszystkim proste reguły.

Do budowania zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych. Budować może jednocześnie kilkanaście osób, ale zawodnicy mogą się zmieniać. Do budowania używać można wyłącznie plastikowych łopat dostarczonych przez organizatora. Zabawa z przerwami trwa 90 minut. Nie liczy się estetyka naszych budowli a jedynie ich wysokość – wyjaśnia organizator imprezy Robert Blesiński.

Pomiar odbywa się za pomocą lasera, więc jest bardzo dokładny. Wysokość góry zmierzona po zakończeniu budowania jest wpisywana do klasyfikacji generalnej, która jest aktualizowana na bieżąco.

W tym roku imprezy odbędą się w 22 miejscach i będą zlokalizowane na plażach całego wybrzeża, m.in. w Jastarni, Chałupach, Władysławowie, Dębkach, Jarosławcu i Pogorzelicy. Po raz pierwszy na trasie akcji znalazł się Rewal. Jak co roku organizatorzy zadbają o dodatkowe atrakcje

Tuż obok naszego „placu budowy” stanie żółty namiot Serenady, w którym będzie można spróbować serowych pyszności. Dzieci będą przygotowywać kolorowe kanapki z serami a pomagać im będzie wybitny znawca serów, ekspert kulinarny Gieno Mientkiewicz – informuje Maciej Zieliński z agencji Blersprort – Powstanie także Dziecięca Strefa Wader, w której najmłodsi będą mogli bezpiecznie budować z piasku swoje zamki i budowle. Duzi i mali budowniczowie mogą liczyć na nagrody – zapewnia organizator.

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych startują 29 czerwca w Chłapowie i potrwają do 24 lipca. Każda impreza rozpoczynać się będzie około godziny 10.30. Zwycięstwa z zeszłego roku będą bronić Dębki, w których powstała budowla o wysokości 349 cm. Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu akcji na Facebooku. To właśnie tam pojawiać się będą bieżące informacje, zdjęcia i filmy z każdego budowania.

Terminarz

29.06. – Chłapowo

7.07. – Rewal

17.07. –Dębki

30.06. – Władysławowo

8.07. – Pogorzelica

18.07. – Białogóra

1.07. – Chałupy

9.07. – Niechorze

20.07. – Rozewie

2.07. – Kuźnica

10.07. – Pobierowo

21.07. – Karwia

3.07. – Ostrowo

11.07. – Dziwnów

22.07. – Jastrzębia Góra

5.07. – Jarosławiec

12.07. – Dziwnówek

23.07. – Jastarnia

6.07. – Dąbki

13.07. – Międzywodzie

24.07. – Sztutowo

 

14.07. – Łukęcin

 

Informacja Prasowa Organizatora

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.