Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na posiedzeniu Pomorskiej Rady Oświatowej wsparto postulaty nauczycieli.

Na posiedzeniu Pomorskiej Rady Oświatowej wsparto postulaty nauczycieli. fot. www.powiat.malbork.pl
W dniu 18 kwietnia (czwartek) 2019 roku odbyło się VII posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej pod przewodnictwem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Tematyka posiedzenia była poświęcona nauczycielom i zachodzącym zmianom w oświacie.

O kondycji zawodowej pomorskiego nauczyciela swój raport z badań przedstawili dr Maciej Dębski i dr Marcin Boryczko z Uniwersytetu Gdańskiego. O sytuacji nauczyciela w świetle zmian mówiła dr Tomasik Agnieszka z XV Liceum Ogólnokształcącego. Franciszek Potulski – były Wiceminister Edukacji Narodowej i poseł na Sejm RP, przedstawił aspekty finansowe wdrażania reformy oświaty. O zawiłościach i trudnościach wprowadzania zmian w kształceniu zawodowym swoją opinią podzieliła się Teresa Szakiel – zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W toku dyskusji między innymi Katarzyna Hall – b. Minister Edukacji Narodowej zwróciła się do nauczycieli, aby podjąć merytoryczną dyskusję nad aktualną propozycją podstawy programowej; Elżbieta Markowska – Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego podziękowała za wsparcie i przeprosiła za trudności, które wynikły z sytuacji strajkowej. Zwróciła się do Marszałka Województwa Pomorskiego o przeprowadzenie w naszym województwie Pomorskiego Okrągłego Stołu na temat edukacji. Pomorska Rada Oświatowa przyjęła jednomyślnie uchwałę w sprawie stanowiska dotyczącego strajku nauczycieli. Członkowie Rady sprzeciwiają się deprawacji zawodu nauczyciela i apeluje do rządu o jak najszybsze porozumienie z reprezentujących strajkujących związkami zawodowymi. Zwraca się także z podziękowaniami do rodziców, którzy z dużym zrozumieniem odnoszą się do postulatów nauczycieli i oraz wspierają ich protest.

W posiedzeniu uczestniczył Stanisław Sumowski dyrektor Wydziału Edukacji w imieniu Starosty Malborskiego i Jan Stawicki – dyrektor ZSP nr 3 w Malborku, reprezentujący dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Pomorskiej Radzie Oświatowej.

Info i foto: www.powiat.malbork.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.