Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy strajk nauczycieli zostanie zawieszony? Dziś ma zapaść decyzja.

Czy strajk nauczycieli zostanie zawieszony? Dziś ma zapaść decyzja.… fot. Pixabay.com
Trwa 16 dzień strajku w szkołach. Zniecierpliwienie wyraźnie narasta zarówno wśród uczniów, rodziców jak i samych nauczycieli. Dotychczasowe rozmowy między związkami i rządem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzisiaj ZNP ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego zawieszenia protestu.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w kluczowym momencie. W trakcie protestu odbywały się testy kompetencji ósmoklasistów oraz gimnazjalistów. Egzaminy, pomimo dużych problemów logistycznych, udało się przeprowadzić. Z maturami, które mają się rozpocząć 6 maja może być dużo trudniej. Uczniowie, aby móc przystąpić do zdawania muszą być klasyfikowani. Niestety w większości szkół jest z tym problem, gdyż rady pedagogiczne nie mają kworów i nie mogą wystawić ocen.

Jesteśmy pod olbrzymią presją i trudno ukryć, że jesteśmy też podzieleni co do tego, jak powinna wyglądać przyszłość protestu - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Do akcji strajkowej włączyło się ponad 15 tys. szkół. Obecnie liczba aktywnie protestujących placówek spadła o ok. 2 tys. Do nauczycieli docierają również rozmaite głosy na temat ich akcji. Wiele z nich dodaje im sił. Nie brakuje jednak ostrych i gorzkich słów w ich kierunku, co z pewnością negatywnie wpływa na wolę kontynuacji protestu. Dzisiaj o godzinie 11. przed siedzibą MEN rozpocznie się ogólnopolska manifestacja. Po jej zakończeniu władze związków podejmą decyzję o ewentualnym zawieszeniu lub kontynuacji strajku.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Sondy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kaska
Kaska 24.04.2019, 11:25
Czy w Malborku odbyły się klasyfikacje maturzystów??