Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

CBA analizuje, czy doszło do złamania prawa w Malborku. Chodzi o sprzedaż miejskich gruntów.

CBA analizuje, czy doszło do złamania prawa w Malborku. Chodzi o sprzedaż miejskich gruntów. fot. CBA/TvMalbork
Funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych delegatury CBA w Gdańsku prowadzą analizę przedkontrolną dotyczącą ewentualnych nieprawidłowości związanych z gospodarowaniem nieruchomościami Gminy Miejskiej Malbork.

Działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego to co prawda jeszcze nie kontrola, jednak funkcjonariusze badają ewentualne nieprawidłowości przy realizacji umowy sprzedaży miejskich gruntów dla spółki Prino-Plast, która obecnie realizuje inwestycję hotelową przy ul. Parkowej. Analiza polega na sprawdzeniu wszystkich dokumentów i czynności podjętych przez urząd miasta. W tej sprawie chcieliśmy uzyskać komentarz magistratu. Wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk uznał jednak, że nie będzie informował mieszkańców o sprawie.

- Urząd Miasta nie komentuje plotek i sugestii. W tej sprawie proszę zwrócić się bezpośrednio do organów będących gospodarzem tego postępowania. - Czytamy w mailu do naszej redakcji.


CBA nie widziało przeciwwskazań do przekazania ogólnych informacji dotyczących działań.

Niestety czynności funkcjonariuszy są faktem, a nie plotkami czy sugestiami. Zostały potwierdzone przez zespół prasowy biura do walki z korupcją. Z racji, iż urząd nie przekazał nam żadnych wiadomości w tej sprawie, w polu sugestii pozostają wciąż nieoficjalne informacje, które mówią, że powodem wszczęcia działań jest kwestia kary umownej dla inwestora za nieterminowe rozpoczęcie prac. Rzecznik CBA z racji na dobro śledztwa nie odpowiedział na pytanie dotyczące przyczyn podjętych czynności.

Działania CBA trwają od stycznia i jak informuje biuro prasowe - nie ma określonego czasu, w którym muszą się zakończyć. Po analizie wszystkich dokumentów funkcjonariusze podejmą decyzje o ewentualnych dalszych działaniach.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pol
pol 07.01.2020, 21:20
KASTA Malborska trwa połowa sprzedanych gruntów to Fikcja przetargów .
ŻENADA powinni prześwietlić bylego burmistrza
widzący
widzący 10.04.2019, 06:59
Czas NAJWYŻSZY,aby przetrzepać nie tylko 'sprzedaż" gruntów w Malborku,ale działania Malborskich Spółek,jak choćby ZGKiM,podległy mu zakład Pogrzebowy.Wnikliwa,Rzetelna kontrola może ujawnić "nieprawidłowości",jakich być może dopuszczają się i Zwierzchnicy i podlegli im pracownicy? Sitwa i koteria,jaka ma miejsce,z namaszczeniem Władz Miasta?
PLN
PLN 29.03.2019, 10:45
Prawidłowo! Powinni też się przyjrzeć sprzedaży gruntów na rzecz innych spółek Malborskich urzędniko-biznesmenów. Procedurze przetargowej. Jak i urzędniczkom z wydziału gospodarowania... Pani L. itd. Ręka rękę myje w tym całym dziadostwie...
Mk
Mk 28.03.2019, 22:53
Nikt nie dodaje że ta sprzedaż nastąpiła w roku 2002 :)
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 30.03.2019, 20:31 (odpowiedź do Mk)
w tym przypadku istotne jest kto i komu umorzył karę umowną, a nie kto sprzedał........ może więcej szczegółów?.......chętnie podam...... po tylu miesiącach wreszcie CBA wzięło się do roboty...... a może też inne czyny rządzącego duetu?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.03.2019, 20:42
Inwestycja pod hotel... Hmm... konkurencja nie śpi...
saguaro
saguaro 27.03.2019, 18:39
Malbork miasto POpaprańców i wszystko w temacie
Ro
Ro 27.03.2019, 18:53 (odpowiedź do saguaro)
Raczej SLDowców
Urzędnik UM
Urzędnik UM 27.03.2019, 14:17
............................Tadzik to skręci.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 30.03.2019, 20:33 (odpowiedź do Urzędnik UM)
oby teraz nie