Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy wrócą pociągi na trasę Malbork – Kwidzyn? Problemy przy rewitalizacji linii kolejowej nr 207

1 lutego 2019 r. pasażerowie linii Malbork – Kwidzyn nie przesiądą się z autobusu do pociągu... Zatem kiedy wrócą i czy linia 207 zostanie zelektryfikowana? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Polskich Linii Kolejowych S.A.

Szanowny Panie Redaktorze,

Trwa modernizacja linii z Malborka do Gardei. Na odcinku Kwidzyn – Malbork wykonawca wymienił tory. Już przebudowane zostały perony w Gościszewie, Sztumskiej Wsi, Brachlewie i peron w Kwidzynie. Są wyższe i mają antypoślizgową nawierzchnię.  Będą wyposażone w nowe oświetlenie oraz ławki, wiaty i gabloty informacyjne.

 

Potrzeba jeszcze czasu, aby przygotować trasę do bezpiecznego prowadzenia pociągów. Utrzymana będzie komunikacja autobusowa.

 

Dodatkowe prace i mniejsze niż zakładał zamawiający zaangażowanie wykonawcy spowodowało, że prace będą realizowane w następnych tygodniach.

 

Zależy nam, aby podróżni otrzymali pełną ofertę przejazdu zgodną z rozkładem jazdy. W maju przewidziane są roboty na stacji Sztum i przebudowa wiaduktu kolejowego w Malborku, dlatego planujemy, że pociągi na odcinku Kwidzyn – Malbork pojadą w połowie bieżącego roku.

 

Realizacja całego projektu zaplanowana jest do końca 2019 roku. W efekcie wzrośnie komfort obsługi podróżnych na peronach oraz skróci czas podróży między Malborkiem a Grudziądzem. Prędkość pociągów zwiększy się z 80 do 120 km/h. Sprawny ruch pociągów oraz wyższy poziom bezpieczeństwa będzie po przebudowie łącznie 36 przejazdów kolejowo-drogowych. Dodatkowo kierowców ostrzegać będą czerwone światła sygnalizacji oraz rogatki. Nowe jezdnie zapewnią sprawniejszy przejazd przez tory. Z kolei wyposażenie linii kolejowej w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem oraz nowa nastawnia w Kwidzynie i lokalne centrum sterowania w większym stopniu zagwarantują bezpieczną i płynną jazdę pociągów.

Wartość projektu to 212 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Przed realizacją projektu nie brano pod uwagę elektryfikacji linii. 

Pozdrawiam

Martyn Janduła

Zespół prasowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ne
ne 31.01.2019, 14:44
Widocznie termin: jesień 2019 dotyczył zakończenia prac na odcinku Kwidzyn-Malbork...mam nadzieję że w umowie przewidziane są kary za opóźnienia - chociaż "mniejsze zaangażowanie" wykonawcy wskazuje,że nie lub są symboliczne.
Elektryfikacja linii mając na uwadze,że ościenne torowiska sa zelektryfikowane byłaby uzasadniona, aby odcinek Malbork-Grudziądz odżył i stał się konkurencyjny, oraz atrakcyjny dla przewoźników.