Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork bez piłki ręcznej! Klub wycofał się z rozgrywek I ligi.

Malbork bez piłki ręcznej! Klub wycofał się z rozgrywek I ligi. fot. Michał Kruczkowski
Niestety, mamy bardzo niekorzystne informacje dla wszystkich sympatyków szczypiorniaka w naszym mieście. Zespół Polskiego Cukru Pomezanii Malbork wycofał się z rozgrywek I ligi na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu.

Powodem takiej decyzji było wycofanie się ze sponsoringu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was, że między klubem a Spółką doszło do porozumienia i po raz kolejny zobaczymy rozgrywki I ligi w Malborku. Doszło jednak do zmian kadrowych w zarządzie sponsora, przez co po raz kolejny trzeba było przystąpić do negocjacji. Jak widać, rozmowy ułożyły się niekorzystnie dla malborskiej drużyny, dlatego przygoda Malborka z piłką ręczną na ligowym poziomie, przynajmniej na jakiś czas, dobiega końca. Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenie klubu:

 

„Zarząd SPR POMEZANIA Malbork niniejszym uprzejmie informuje, że w następstwie wycofania się naszego dotychczasowego sponsora głównego - Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu ze sponsoringu naszego stowarzyszenia sportowego w stopniu zezwalającym na finansowanie kosztów uczestnictwa w rozgrywkach I ligi, oraz bezowocnych długotrwałych rozmów i negocjacji przy znaczącym zaangażowaniu oraz udziale władz samorządowych miasta i powiatu malborskiego zmuszeni jesteśmy podjęcia trudnej dla nas decyzji o wycofaniu zespołu POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork z zaczynających się dnia 22 września 2018 roku rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. W zaistniałej sytuacji jesteśmy jedynie w stanie ograniczyć się do prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży oraz uczestnictwa zespołu młodzików w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej w Gdańsku. Powyższą decyzję podejmujemy z ubolewaniem oraz świadomością zaistniałych trudności organizacyjnych oraz tego, jaki zawód sprawiamy zespołom, z którymi mieliśmy rywalizować, naszym zawodnikom oraz sympatykom piłki ręcznej w naszym mieście i regionie.”

 

Z informacji podanych na stronie Pomezanii wynika, że środki, które klub uzyskał od sponsora, umożliwiają jedynie prowadzenie zespołu młodzików. Jeśli w przyszłości Pomezania wróci do ligowych zmagań, będzie musiała od nowa piąć się w hierarchii, czyli zaczynać od II ligi.

 

O długach klubu SPR Pomezania Malbork za poprzedni sezon już wkrótce na www.tvmalbork.pl

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka ręczna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.