Wydanie nr 145/2024, Piątek 24.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bez finansowego wsparcia drużyna może przestać istnieć. Polski Cukier wciąż nie podjął ostatecznej decyzji.

Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek sezonu 2017/2018 wśród kibiców i sympatyków malborskiej piłki ręcznej głośnym echem rozeszła się informacja dotycząca możliwości wycofania się i rezygnacji Krajowej Spółki Cukrowej „POLSKI CUKIER” S.A. z roli głównego Sponsora Stowarzyszenia Piłki Ręcznej. Pytanie: Co dalej z malborska piłką ręczną??? długo nie miało odpowiedzi. Obecnie natomiast „zabłysło światełko w tunelu”.

Wspomniane wyżej światełko zaświeciło się dzięki rozmowom, które drogą korespondencyjną prowadzone były od blisko dwóch miesięcy. W ostatnich dniach natomiast z inicjatywy Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Pana Henryka Wnorowskiego doszło do rozmów „na żywo”, które przeprowadzone zostały w oddziale Zarządu KSC w Warszawie.
Do udziału w tych rozmowach oprócz Prezesa Zarządu SPR POMEZANIA Waldemara Jastrzębskiego bardzo aktywnie zaangażowali się „pierwsi samorządowcy” Miasta i Powiatu malborskiego, kibicujący i sprzyjający rozwojowi malborskiego sportu Panowie Starosta Powiatu Mirosław Czapla i Burmistrz Miasta Marek Charzewski. W takim właśnie trzyosobowym składzie malborska delegacja udała się do Warszawy.
Z uzyskanych informacji odnośnie przebiegu tych rozmów mogę poinformować, że były one konstruktywne i przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze.
Prezes Krajowej Spółki Cukrowej Pan Henryk Wnorowski nie prezentował zdecydowanego stanowiska odnośnie wycofania się ze sponsoringu.
Przedstawione przez „stronę malborską” argumenty zostały przez Prezesa KSC przyjęte i skrupulatnie zanotowane. Wymagają jednak analizy i konsultacji w pełnym składzie władz Krajowej Spółki Cukrowej.
Prezes Krajowej Spółki Cukrowej S.A. wszystkie „malborskie” argumenty przyjął ze zrozumieniem i pozytywnym do nich nastawieniem pozostawiając „stronie malborskiej” znaczący zastrzyk optymizmu.
Według deklaracji Prezesa Henryka Wnorowskiego sprawa powinna być wyjaśniona do końca miesiąca czerwca.
Nie pozostaje więc nic innego, jak z optymistycznym nastawieniem trwać w nadziei, że Krajowa Spółka Cukrowa reprezentowana w Malborku przez Oddział „CUKROWNIA Malbork” i jej Dyrektora Mariusza Kaźmierczaka pozostanie przy malborskiej piłce ręcznej i nadal będzie występować w roli Sponsora Głównego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej POMEZANIA Malbork.
Według opinii Prezesa Jastrzębskiego jest jeszcze wielka szansa na to, że malborski zespół nadal na pierwszoligowych parkietach występował będzie ze znakiem firmowym (logo) Krajowej Spółki Cukrowej S.A. a nazwa drużyny pozostanie w dotychczasowym brzmieniu, czyli : „POLSKI CUKIER – POMEZANIA”.

Informacja zarządu SPR Polskiego Cukru Pomezanii Malbork

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka ręczna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.