Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Fetor w poczekalni, bójki i pijaństwo. „Dworzec malborski to noclegownia bezdomnych! Gdzie ochrona?”

W związku z telefonami mieszkańców odnośnie zakłócania porządku na Dworcu PKP w Malborku Postanowiliśmy sprawdzić jak mają się sprawy. Niestety informacje widzów się potwierdziły. Na chodniku blisko dworca niejednokrotnie można się też natknąć na „pozostałości” fizjologiczne po piciu alkoholu i... nie tylko. W samej dworcowej poczekalni często panuje nieprzyjemny zapach, a ławki są pobrudzone żywnością i napojami.

Ten ostatni problem powodują często bezdomni, którzy urządzają tam sobie noclegownię. Jeden z taksówkarzy opowiedział nam, jak wyglądają potem poranki na malborskim dworcu...

Regulamin określa jasno co można, a czego nie na takim obiekcie. Zabronione jest wykorzystywanie dworca, jako noclegowni, wandalizm, zanieczyszczanie czy zaśmiecanie terenu dworca.

 

 

Z rozmów z podróżnymi oraz mieszkańcami Malborka jasno wynika, że ten problem nadal pozostaje bez rozwiązania. Za część terenu dworcowego odpowiada oddział SOK w Tczewie.

Wypowiedzi udzielił nam Bartłomiej Drobotowicz z-ca kom. regionu Służby Ochrony Kolei w Gdańsku.

 

Problem powraca jak bumerang co jakiś czas. Pojawił się też na sesjach miejskich styczniowej i marcowej. Problem może tkwić w samej strukturze ochrony dworca. Za teren ten odpowiadają oddział SOK w Tczewie, firma ochroniarska i straż miejska. Każda za inną część dworca. Wszystkie służby zgodnie z wytycznymi mają reagować w razie zakłócania porządku gdziekolwiek, ale w praktyce bywa różnie. Być może w takiej sytuacji odpowiedzialność za cały teren gdzieś się rozmywa?

 

 

Jeden z mieszkańców skarżył się, że nie wie, gdzie dzwonić w opisanych sytuacjach.

Poprosiliśmy z-cy komendanta sokistów o podanie numeru telefonu, gdzie można zgłaszać podobne incydenty. Podajemy nr tel. 22/474 00 00

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kx
kx 20.04.2018, 21:43
Chyba MOPS powinien włączyć się wg rozwiązanie tego problemu. Bezdomnym powinno się umożliwiać korzysta nieba bezpłatnych łaźni. w zimie mogliby tam przebywać, zwlaszczabjakbsa mrozy, ale trzeba pamiętać dworzec jest dla podróżnych nie PP to by tam pić czy zazsrywac otoczenie:-/
Trochę prawdy niepopularnej
Trochę prawdy niepopularnej 20.04.2018, 08:52
Jest proste rozwiązanie, z poczekalni mogą korzystać jedynie osoby z biletami. Co do bezdomnych to niestety tylko pała pomoże ale czasy takie że ochroniarz za najniższą krajową nie będzie ryzykował sobie problemów. Więc będą nam męty zasrywać piękny dworzec wyremontowany za miliony a mądre głowy będą rozkładać bezradnie ręce !
Wielbiciel Malborka
Wielbiciel Malborka 20.04.2018, 07:09
Śmiem twierdzić że Malbork ma jeden z najładniejszych dworców w Polsce, zwłaszcza teraz po remoncie. Szkoda że to się marnuje. Czy na prawdę nie można nic z tymi śmierdzielami zrobić?
widz
widz 19.04.2018, 18:56
Dworzec Europejski
FB / Bart Skotar
FB / Bart Skotar 19.04.2018, 18:41
Od listopada na zmianie pracuje jeden pracownik ochrony, który w pojedynkę może grzecznie wyprosić Panów i tyle... Policja i SOK odsyłają do siebie na wzajem i taki ochroniarz jest w kropce. Dodać trzeba że dopóki była tam wcześniejsza firma ochroniarska to był spokój. PKP wymyśliło sobie, że na dworcu nie może pracować nikt powyżej 55 roku życia i w ten sposób zwolniła grupę ludzi którzy trzymali tam porządek. I kolejna uwaga, zimą gdy jest mróz PKP zabrania wyrzucania bezdomnych z dworca, żeby nie zamarzli... To nie jest takie czarno - białe.
Kolejarz
Kolejarz 19.04.2018, 18:40
Wraz z przejęciem władzy przez rząd PIS pogorszyła się sytuacja na dworcu którego właścicielem jest skarb państwa
Kolejarz
Kolejarz 19.04.2018, 17:36
.....................znany Pajac Tadeusz z Malborka .........nie reaguje na pytania !
mm
mm 19.04.2018, 16:25
Może zamiast spowalniaczy burmistrz zajmie się problemem na dworcu? W końcu to miasto turystyczne i o ten punkt należy dbać!
Kam
Kam 19.04.2018, 15:27
A co z ul. Sienkiewicza tam to dobpiero pełno tych menel jak idzie człowiek to tylko patrzą czy da się im na wino czemu tam nikt nie zadziała
syn kolejarza
syn kolejarza 19.04.2018, 15:27
Oj nie dobrze nie dobrze Władzo Malborka takie wiadomości rozchodzą się w mig.No i znowu PISowska klika rządzi jak w całej Polsce.A u progu wybory zapamiętamy te partackie rządy.