Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wizyta Burmistrzów Malborka w firmie Prino Plast

Wizyta Burmistrzów Malborka w firmie Prino Plast fot. 82-200.pl
We wtorek 6 marca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z zastępcą Janem Tadeuszem Wilkiem odwiedzili Prino Plast Sp. z o.o. w Malborku.

PRINO-PLAST Sp. z o.o. JV produkuje wyroby medyczne i higieniczno-kosmetyczne. Od momentu rozpoczęcia produkcji asortyment systematycznie się zwiększa. Obecnie 50% produkcji stanowią wyroby włókiennicze z przeznaczeniem medycznym (wata opatrunkowa, rolki bawełniane, rolki dentystyczne, waciki, kompresy opatrunkowe, sznury medyczne, podkłady do produkcji opatrunków ocznych), a 50% - wyroby włókiennicze z przeznaczeniem higieniczno-kosmetycznym (wata higieniczno-kosmetyczna, wata fryzjerska, waciki kosmetyczne, płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne, wkładki dla matek karmiących). 

Marki spółki to seria wyrobów "Gracja" (waciki białe i kolorowe, płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne i wata higieniczno-kosmetyczna) i "Violetta" (wata fryzjerska). 

Większość produktów stanowią wyroby sprzedawane pod marką dystrybutora ("Private Label"), dostosowane do potrzeb poszczególnych odbiorców. 

PRINO-PLAST współpracuje z największymi europejskimi dystrybutorami w tej branży. W ostatnich latach najdynamiczniej rozwijała się sprzedaż do krajów Unii Europejskiej. Obecnie eksport stanowi 75% produkcji i wykazuje tendencję wzrostową. 

Posiadane Certyfikaty:
Certyfikat ISO 9001:2000 
Certyfikat ISO 13485:2001 
Certyfikat Zgodności ISO Łódź
Dyplom Stowarzyszenia Włókienników Polskich
Europejska Firma
Przedsiębiorstwo FAIR PLAY
Certyfikat Państwowej Inspekcji Pracy „Bezpieczny Pracodawca"
Certyfikat Izby Przemysłowo-Handlowej Inwestorów Zagranicznych

Wizyta burmistrza oraz jego zastępcy była okazją do zapoznana się z produkcją wyrobów oraz bieżącymi potrzebami spółki. Firma jest przed nową inwestycją, której celem jest zwiększenie powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Rozmawiano o właściwym oznakowaniu adresowym (numeracji) zlokalizowanych w tym miejscu podmiotów gospodarczych, deratyzacji otoczenia, uzbrojeniu gruntów do prowadzenia działalności gospodarczej oraz poprawy nawierzchni drogi dojazdowej.

Przygotowywana inwestycja modernizacji drogi krajowej 22 ( ul Wojska Polskiego) usprawni zjazd nie tylko do strefy ekonomicznej w Malborku, ale także zlokalizowanych przy tej drodze firm. Rozmawiano także na temat szkolnictwa zawodowego zgodnego z potrzebami lokalnych firm oraz potrzebę bezpośredniego kontaktu przedsiębiorców z dyrektorami szkół. Na ostatnich dwóch spotkaniach Rady Gospodarczej ten temat był żywo dyskutowany, dlatego też takie spotkanie zostało już zaplanowane. 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Angry
Angry 14.03.2018, 19:57
Dwa lata temu przeprowadziłem się z Nowego Stawu do Malborka - i niestety szczerze żałuje. W Nowym Stawie zmieniło się całkiem sporo (oczywiście nie zmienia to faktu że ludzie i tak uciekają za pracą i chlebem ale chociaż widać jakieś dodatkowe przedsięwzięcia dla "niedobitków" pozostałych w mieście. W Malborku w przeciągu ostatnich 4 lat nie pamiętam żadnej większej inwestycji poza budową upragnionej przez wieki drugiej nitki mostu (możliwe że mam krótką pamięć ale nie sądzę). Pracy jak nie było tak nie ma i raczej nie będzie, inwestycji w mieście nie ma żadnych tylko "malborska klika" ma się w mieście dobrze tucząc się kosztem miasta i mieszkańców.
Teraz nasz szanowny włodarz bawi się w turystę i zwiedza sobie Malborskie Zakłady (dużo ich nie ma więc dużo czasu mu to nie zajmie). Gdyby miasto dobrze funkcjonowało nie robiłby tego, bo takich zakładów byłoby za dużo, ale skoro mówimy o martwym mieście to inna sprawa.
Do naszego włodarza mam propozycję niech wraca do swojej szkółki, a kierowanie miastem zostawi komuś innemu bo nie ma ku temu ani predyspozycji ani kwalifikacji ...
lot
lot 14.03.2018, 20:08 (odpowiedź do Angry)
To cała prawda co Pan powiedział .Tam jego miejsce.
olo
olo 14.03.2018, 19:19
ale ekipa brak słów dwie miernoty i to jakie
On
On 14.03.2018, 18:57
Niech się pochwalą za ile ludzie u nich muszą pracować!!!!!!!! Po prostu wstydu nie mają!!!!!!!!!
Borys
Borys 14.03.2018, 16:57
kapania wyborcza jak nic, szukamy sojuszników ?
zzz
zzz 14.03.2018, 16:52
Chciało by się powiedzieć ,,komuno wróć " , ale to nie te czasy panowie ,,burmistrzowie". Teraz ludzie są mądrzy i nie dadzą się na to nabrać.
Chyba , że chcą żeby to miasto umierało, przez kolejne cztery lata.