Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Malborku - 27.01.2018

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że kobieca piłka nożna jest w cieniu męskiego futbolu. Taka sytuacja ma miejsce w większości miast na całym świecie i Malbork nie jest w tym przypadku wyjątkiem od reguły. Nie oznacza to jednak, że przedstawicielki płci pięknej, które uprawiają ten sport, powinny być w jakikolwiek sposób dyskryminowane. Wszyscy powinniśmy wspierać rozwój kobiecej piłki w naszym mieście, a pierwszym krokiem, który może zmobilizować większą liczbę ludzi do działania, może być I Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet, który odbył się w zeszłą sobotę w hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku.

W zawodach wzięło udział osiem zespołów. Gospodarzy, czyli AKP Jastrzębia Malbork, reprezentowały dwie drużyny. Do tego gościliśmy ekipy z Elbląga, Luzina, Wikielca, Wielowicza, Gdańska i Tczewa. Cały turniej został zorganizowany z okazji 25-lecia firmy Malnaft, natomiast drugim sponsorem wydarzenia był sklep E.Leclerc z Malborka. Tak, jak było już napisane na początku, turniej ten może mieć pozytywny wpływ na malborską drużynę dziewcząt. Niewiele osób z naszego miasta tak naprawdę wie o istnieniu Jastrzębia. Patrząc na zaangażowanie i entuzjazm grających tam dziewczyn, szkoda by było, gdyby nie otrzymały one odpowiedniej pomocy do rozwoju. Skoro mamy w Malborku tyle ludzi, którzy są chętni w zaangażowanie się w sprawy Pomezanii, to dlaczego by nie wspierać naszej żeńskiej drużyny piłkarskiej? O sytuacji klubu więcej opowiedział nam trener Jastrzębia, Krzysztof Nosko. Jego wypowiedź można obejrzeć w poniższym materiale.  

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka halowa


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.