Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczennice ZSP4 wywalczyły srebro podczas XXII Licealiady w Futsalu.

Malbork. Uczennice ZSP4 wywalczyły srebro podczas XXII Licealiady w Futsalu. fot. ZSP4 w Malborku
W rozegranym Finale XXII Licealiady Województwa Pomorskiego w Futsalu dziewcząt, drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego przy ZSP4 w Malborku wywalczyła srebrny medal.

 

W piątek, 26 listopada br. w Lęborku rozegrany został Finał XXII Licealiady Województwa Pomorskiego w Futsalu dziewcząt. Pięć najlepszych zespołów żeńskich naszego województwa rywalizowało o miano najlepszej. W finale spotkały się drużyny z Tczewa, Człuchowa, Malborka, Wejherowa i Chojnic.

 

Malborska drużyna z IV LO przy ZSP4 wygrała trzy mecze: 2:1 z drużyną z Wejherowa, 6:0 z drużyną z Chojnic oraz 11:0 z drużyna z Człuchowa. Dziewczyny uległy dopiero po wyrównanym meczu z grupą z Tczewa, przegrywając 0:2.

 

- Na samym początku gier można było zauważyć dwie wyróżniające się drużyny, które będą walczyć o miano tej najlepszej. Były to drużyny z Tczewa i Malborka. Mecz pomiędzy tymi zespołami to istny „rarytas” dla oka, ponieważ zarówno dziewczęta z Tczewa, jak i z Malborka prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy i bardzo miło się to oglądało” - informuje organizator turnieju, Zespół Szkół Gospodarki Żywieniowej i Agrobiznesu w Lęborku. - „Mecz określony mianem przedwczesnego finału wygrała drużyna z Tczewa 2:0. Należy tu wspomnieć o zawodniczce z nr 18 z Tczewa, Magdalenie Sobal, która jest reprezentantką Polski w Piłce Nożnej U-19”.

 

Drużyna z Malborka wystąpiła w składzie: Julia Sitarz, Sara Posiadło, Wioletta Stec, Kinga Mysiakowska, Dominika Murawska, Oliwia Dryla, Oliwia Barecka, Julia Wodzińska, Katarzyna Deranek oraz Paulina Talenta pod kierunkiem trenera Andrzeja Głowackiego, który świetnie przygotował dziewczyny do całego cyklu rozgrywek.

 

- „Chciałbym gorąco pogratulować naszym dziewczynom i ich trenerowi  kolejnego sukcesu sportowego, a Starostwu Powiatowemu podziękować za pokrycie kosztów tego dalekiego wyjazdu” - podsumował Henryk Pawłowski, koordynator klas sportowych w ZSP4 w Malborku.

 

 

 

Informacja i zdjęcie: ZSP4 w Malborku

ZSP4 w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka halowa


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.