Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II edycja PośpiechTRANS Cup w Malborku

II edycja PośpiechTRANS Cup w Malborku fot. Michał Kruczkowski
W ubiegłą sobotę w hali przy Szkole Podstawowej nr 5 dwanaście zespołów, złożonych z młodych adeptów futbolu, spotkało się, aby rozegrać drugą edycję turnieju PośpiechTRANS. Mimo że malborska Pomezania wystawiła trzy zespoły, z ostatecznego zwycięstwa cieszył się zespół Beniaminka Starogard Gdański. To nie końcowa klasyfikacja była jednak najważniejsza.

Zawody przyciągnęły duże grono kibiców, którego sporą część stanowili oczywiście rodzice grających zawodników. Po zakończonym turnieju, który został objęty patronatem burmistrza miasta Malborka, wręczone zostały medale i puchary. O komentarz na temat tego wydarzenia poprosiliśmy prezesa Pomezanii Malbork, Radosława Rabendę. Oto co miał do powiedzenia:

 

„Turniej był w pełni inicjatywą rodziców dzieci z rocznika 09’, a także trenerów. Była to już druga edycja, ale z zapowiedzi można wywnioskować, że na tym się nie skończy. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z postawy osób, które zorganizowały te zawody, ponieważ wykonały fantastyczną pracę. Dzieci zawsze się cieszą z takich turniejów. Sam poziom sportowy był dosyć wysoki. W zeszłym roku nasz klub wypadł trochę lepiej, ale są to dzieci, dlatego wyniki nie są najważniejsze. Każdy otrzymał medal, więc nikt nie schodził z parkietu pokonany. Nie zabrakło też drużyny z Kaliningradu. Zawiązały się dobre relacje, wiem, że w planach jest też rewanż w Rosji. Nie można też zapominać o sponsorach. Firma PośpiechTRANS ufundowała nagrody, tak samo burmistrz miasta. Jak widać, pomoc w organizacji nadchodziła zatem z różnych stron.”

 

Poniżej możecie jeszcze obejrzeć krótki materiał z sobotniego turnieju.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka halowa


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.