Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zaplanuj kolejową majówkę z Portalem Pasażera - 28.04.2017

  • Wydanie nr 34/2023
  • 28 kwietnia 2017, 11:38
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
  • Wiadomości
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zaplanuj kolejową majówkę z Portalem… fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Aktualna i szybka informacja przed i na czas podróży, także w języku angielskim – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A zachęcają do planowania wycieczek poprzez portalpasazera.pl. Popularna wyszukiwarka połączeń kolejowych działa na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej lub przy użyciu Facebook'a.

Na http://portalpasazera.pl możliwe jest dokładne zaplanowanie podróży koleją. Wyszukiwarka według wybranych kryteriów proponuje najlepsze połączenia oraz podaje ważne komunikaty o sytuacji na sieci kolejowej. Odpowiadając na potrzeby podróżnych z zagranicy, PLK wprowadziły angielską wersję językową zarówno na stronie http://portalpasazera.pl jak również w aplikacji mobilnej Rozkład Kolejowy.

Na telefonie użytkownik może także zapisać rozkład jazdy z wybranej stacji, relację, wyniki wyszukiwania na urządzeniu, co umożliwi odczytywanie go
później bez konieczności połączenia z Internetem. Śledzisz pociąg, więcej wiesz W sekcji Twój pociąg użytkownicy śledzą jazdę pociągu na mapie w czasie rzeczywistym.

System  automatycznie pokazuje, gdzie znajduje się pociąg oraz czy jedzie punktualnie. W przypadku zmian, podaje przyczyny utrudnień, faktyczny czas podróży, a także przewidywaną godzinę przyjazdu na kolejne stacje. Zmiany wprowadzane są na bieżąco, a pozycja pociągów na mapie określana jest dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz informacji z systemu sterowania ruchem kolejowym, uzupełnianych o dane przewoźników. 

Portal Pasażera umożliwia uzyskanie szeregu szczegółowych informacji na temat usług dostępnych w pociągu, którym użytkownik chce podróżować. Może np. dowiedzieć się, do którego wagonu powinien wsiąść, aby uniknąć przesiadek, gdy skład w trakcie podróży jest rozdzielany.

Portal  zawiera informacje ważne dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej mobilności -  w katalogu stacji kolejowych. Użytkownik po najechaniu na ikonkę osoby niepełnosprawnej , może sprawdzić dostępne na stacjach urządzenia i udogodnienia.

 Portal pasażera – Lubię to! Także fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na portalu społecznościowym Facebook posiada widżet - Rozkład Jazdy.

Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą przenieść się do wirtualnej wyszukiwarki, która wskaże im najlepsze możliwości komunikacji pomiędzy wskazanymi miejscami z wykorzystaniem kolei.

Aplikacja dostępna z poziomu Facebook'a umożliwia także podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy. Portal Pasażera to także możliwość zakupu biletów na podróże pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Aplikacja Rozkład kolejowy dostępna jest dla użytkowników systemów:  Android, iOS oraz Windows Phone. 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.