Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Otwarcie Maximusa. Nowoczesna fabryka mebli łazienkowych już pracuje – 03.02.2017

Sztum. Otwarcie Maximusa. Nowoczesna fabryka mebli łazienkowych już pracuje – 03.02.2017 fot. w. Mocny
Sztum zyskał nową fabrykę mebli. Chodzi o fabrykę Maximus, którą uroczyście otwarto w ostatni piątek 3 lutego. Nowa inwestycja oznacza kilkadziesiąt nowych miejsc pracy i perspektywę rozwoju, a dla mieszkańców powiatu sztumskiego możliwość zatrudnienia w przyszłości.

Firma Maximus Trading Sp. z o.o. funkcjonuje w wielkiej hali podzielonej ze względu na wymogi techniczne na sale, gdzie odbywają się poszczególne etapy produkcji. Łącznie odbywa się ona na ok. 8,3 tys. m kw. Resztę przeznaczono na obszar magazynowy.

 

Obecnie firma zatrudnia 80 osób, ale docelowo łącznie z siostrzaną fabryką Elita może to być nawet ok. 600 pracowników. Firma produkuje 600-650 mebli dziennie podczas jednej zmiany.

 

Podczas otwarcia zorganizowano oprowadzenie po hali produkcyjnej, podczas którego przekazano ciekawe informacje o produkcji. Obejrzeliśmy m.in. część gdzie odbywało się frezowanie, lakierowanie czy montaż. Pokazano nam jak „oddycha” fabryka przez system wentylacyjny. Zobaczyliśmy jak ogrzewa się powietrze w zakładzie. Fabryka stosuje inteligentne oświetlenie, specjalnie programowane komputerowo i oszczędne dzięki zastosowaniu oświetlenia ledowego.

 

Jest to konieczne, bo samo oświetlenie pochłania gigantyczne ilości energii. Pierwsza szafka powstała pod koniec października 2016 r. Podpisali się na niej wszyscy pracownicy, biorący udział w jej produkcji. Firma wytwarza także wiele produktów pod zewnętrznymi markami.

 

Przypomnijmy, że budowa nowej fabryki ruszyła wczesną wiosną 2015 r. Po ok. 6 miesiącach powstały budynki w stanie surowym i mogło rozpocząć się wyposażanie fabryki. Rozruch maszyn i pierwsze próby miały miejsce od lutego do września 2016 r.

Pracownikom i właścicielom nowego zakładu w naszym regionie życzymy wielu długich lat rozwoju i licznych sukcesów.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.