Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Spotkanie Antoniego Fili z mieszkańcami. Burzliwa dyskusja, pytania i nierozwiązane spory – 02.02.2017

Sztum. Spotkanie Antoniego Fili z mieszkańcami. Burzliwa dyskusja, pytania… fot. W. Mocny
W środę 1 lutego odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Sztumie, którego organizatorem był sztumski przedsiębiorca Antoni Fila. Tematem spotkania, jak łatwo się domyślić był spór wokół rowu odwadniającego ulicę Kochanowskiego w Sztumie i motywy wywieszenia baneru oskarżającego o malwersacje Leszka Tabora - burmistrza Sztumu.

Wszystkie miejsca siedzące w sali obrad starostwa były zajęte. Konieczne było nawet doniesienie dodatkowych krzeseł dla gości. Padło wiele pytań o to kiedy zakończą się spory obu panów. Do dyskusji włączył się obecny na sali starosta Wojciech Cymerys otoczony naczelnikami wydziałów odpowiedzialnych za drogi i ochronę środowiska. W spotkaniu nie uczestniczył Leszek Tabor.

 

Z kolei w części dotyczącej baneru, Antoni Fila starał się przedstawiać swoje rację, na jego zdaniem wykonywane niezgodne ze sztuką budowlaną inwestycje gminne. Tu w ruch poszła seria filmów zrealizowanych przez konkurencyjny portal internetowy (na końcu filmów pojawiało się logo serwisu).

Mieszkańcy korzystali z okazji jedni wylewali swoje żale na starostę, drudzy na Antoniego Filę. Jeden z mieszkańców dopytywał dlaczego nie ma burmistrza Sztumu, który mógłby odnieść się do stawianych przecież publicznie zarzutów.

 

Dyskusja miejscami była bardzo burzliwa. Niestety część słuchaczy nie chciała pamiętać, że było to spotkanie na temat motywów działań działań Antoniego Fili, a nie każdej innej samorządowej sprawy z osobna. Trudno było się zatem dziwić, że bardzo często dyskusja zbaczała na rozmaite tory np. na kwestie... wycinania topoli.  Niestety całe spotkanie dowiodło tylko tego, że spór przynajmniej wokół baneru, nadal będzie trwał. Jednak, co cieszy widać już pewną wolę rozwiązania, przynajmniej kwestii odwodnienia na ul. Kochanowskiego.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
don
don 03.02.2017, 21:16
Pani, która mówiła że protest D. Gołombiewskiej był żenujący i bezsensowny nie ma racji. Wystarczy spojrzeć na spotkanie, że w ogóle się odbyło. Ktoś się w końcu przejął...