Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Burmistrz Miasta Malborka zaprasza mieszkańców i wszystkie osoby zainteresowane tematem zagospodarowania parku na otwarte spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 24 listopada br.

Burmistrz Miasta Malborka zaprasza mieszkańców i wszystkie osoby zainteresowane tematem zagospodarowania parku na otwarte spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 24 listopada br. o godz. 17.00 w Sali Posiedzeń urzędu miasta (I piętro).

Spotkanie dotyczyć będzie głównie wniosku złożonego przez właścicieli spółki Dino Park, którzy proszą o wydzierżawienie na okres 15 lat ok. 2 ha parku miejskiego przylegającego do Dino Parku pomiędzy ul. Sportową, stacją Trafo a aleją biegnącą wzdłuż boiska na polanie. W przypadku zgody na dzierżawę, na wnioskowanym terenie miałby powstać "Park Mitów, Baśni, Legend i Bajek".

Temat wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców, zarówno tych za jak i przeciw planowanej inwestycji. W tej sprawie złożona został również petycja, w której przeciwnicy apelują o odrzucenie wniosku.

Wniosek będzie poddany pod głosowanie Rady Miasta Malborka na najbliższej sesji 30 listopada br., dlatego ważnym jest, aby każdy mieszkaniec miał okazję wyrazić swoją opinię przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Podczas spotkania będzie również możliwość zgłoszenia własnych pomysłów dotyczących zagospodarowania parku w przyszłości. Zapraszamy!

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 16.11.2016, 20:17
Będzie może z tego spotkania nagranie na stronie tvmalbork dla tych co nie mogą być w tym czasie na spotkaniu ??? Fajnie by było jak by sie ukazało bo sporo zamieszania wokół tego miejsca jest
piotr_wąsowicz
piotr_wąsowicz 16.11.2016, 22:25 (odpowiedź do mieszkaniec )
Naturalnie. Pełny zapis wideo w tym samym dniu
Michał gość
Michał gość 16.11.2016, 15:52
Ceny w tym Dino parku mają chyba z kosmosu a podatki do miasta same grosze