Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dwie osoby w szpitalu po wypadku na Alei Rodła.

  • 22 czerwca 2020, godz. 14:42
  • ilość zdjęć: 16
Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godzinie 9 na ulicy Rodła przed skrzyżowaniem z ulicą Mickiewicza w Malborku. W wyniku zderzenia trzech aut, dwie osoby trafiły do szpitala.

W poniedziałek, 22 czerwca br. dyżurny SKKP odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na Alei Rodła w Malborku o godzinie 09.02. Po dojeździe na miejsca zdarzenia zastępy JRG Malbork zastały 3 samochody osobowe po zderzeniu na DK 22. Pojazdy zajmowały dwa sąsiednie pasy ruchu. Ruch w kierunku Elbląga odbywał się jednym pasem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, a także udzieleniu pomocy medycznej kobiecie poszkodowanej w wypadku - stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, badanie urazowe oraz wsparcie psychiczne. Po dojeździe ZRM, poszkodowaną przekazano pod ich opiekę. Trzech mężczyzn, uczestników zdarzenia uskarżało się na ból w okolicach kręgosłupa. Kolejnym zespołom ZRM przekazano pozostałych poszkodowanych. Dwaj poszkodowani mężczyźni po zbadaniu przez ZRM pozostali na miejscu zdarzenia, natomiast trzeci został zabrany do szpitala. Na zakończenie działań, rozbite samochody zepchnięto na parking i dokonano sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych.
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Chevrolet Cruze 43 – letnia mieszkanka Torunia, jadąc w kierunku Elbląga, przed skrzyżowaniem z ulicą Mickiewicza chciała zmienić pas ruchu z lewego na środkowy i uderzyła w tył samochodu osobowego marki Skoda Superb, stojącego na tym pasie na czerwonym świetle. W wyniku tego Skoda uderzyła w tył stojącego przed nią osobowego Mercedesa. W wyniku tego zdarzenia 43 – latka i 20 – letni pasażer Skody z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.
Funkcjonariusze malborskiej komendy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Teraz będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Informacji udzielili: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork i kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork
Tagi

Powiązane artykuły