Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek na DK22 z udziałem 3 pojazdów. Jedna osoba w szpitalu.

  • 3 czerwca 2020, godz. 10:56
  • ilość zdjęć: 12
Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po północy. W pobliżu stacji tankowania LPG przy DK22 w Gnojewie, kierowca samochodu dostawczego wyprzedzał w miejscu do tego niewyznaczonym i uderzył w osobówkę oraz samochód ciężarowy. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Dyżurny SKKP w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK22 w Gnojewie przy stacji tankowania LPG w środę, 3 czerwca br. o godzinie 00.13. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy z JRG Malbork zastały trzy pojazdy uczestniczące w zdarzeniu - samochód osobowy marki VW Passat, dostawczy samochód marki Fiat Ducato oraz ciężarowy marki Mercedes - na poboczu drogi w pobliżu nieczynnej stacji tankowania LPG. Ruch na drodze odbywał się bez zakłóceń. Ranny okazał się kierowca osobówki, który miał widoczną ranę ciętą głowy. Pod wpływem zdarzenia, znajdował się uwięziony w pojeździe. Pozostali uczestnicy wypadku nie mieli obrażeń. Widoczny był wyciek płynów eksploatacyjnych.
Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, a następnie odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Wykonali dostęp do poszkodowanego z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu mężczyzny z pojazdu, przekazano go ZRM. Ratownicy przetransportowali poszkodowanego do szpitala. Strażacy dokonali pomiaru na obecność gazu LPG na terenie miejsca zdarzenia, jednak miernik wielogazowy nie wykazał obecności gazu. Na miejscu zdarzenia pojawił się technik policyjny, na którego czas pracy zablokowano ruch na jednym pasie jezdni DK22. Na zakończenie działań ratownicy dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 51 - letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Ducato wraz z przyczepą, wyprzedzając w niedozwolonym miejscu kolumnę pojazdów,  uderzył w bok skręcającego volkswagena, następnie uderzył w zaparkowany samochód ciężarowy i wjechał w dystrybutor LPG. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.Informacji udzieliła: podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork
Zdjęcia: KPP Malbork i KP PSP Malbork
Tagi

Powiązane artykuły