Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyjątkowy Dzień Dziecka w gminie Malbork.

  • 2 czerwca 2020, godz. 12:34
  • ilość zdjęć: 17
1 czerwca jest świętem nas wszystkich. Każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, które – jak radzą specjaliści – musimy pielęgnować. A kiedy dbać o nie bardziej, niż w Międzynarodowy Dzień Dziecka? Z tego założenia wyszli Wójt Gminy Malbork, Marcin Kwiatkowski wraz z radnymi i postanowili urozmaicić ten szczególny dzień najstarszym dzieciom, jakie znają.
Wszystkie brzdące lubią niespodzianki, dlatego utrzymywaliśmy całą akcję w największej tajemnicy. Dzięki wsparciu wolontariuszy z Koła Aktywnych przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, zdołaliśmy zaskoczyć i wywołać uśmiech na twarzach naszych seniorów (najstarsza pani miała 94 lata!). Wychowankowie, Karol Mulik i Karol Zakrzewski pod opieką Wojciecha Różanowskiego i Tomasza Kozdęby odwiedzili piętnaścioro osób z terenu całej gminy, wręczając im prezenty przygotowane przez firmę Sanofi i PCK Malbork. Ten drobny gest – jak relacjonowali wychowankowie – każdorazowo pozwalał rozbudzić w obdarowanych na nowo ich wewnętrzne dzieci. Mimo zmarszczek na twarzach, siwych włosów i nierzadko lasek w rękach, ich oczy świeciły się jak pięciolatkom, co wyzwalało historie z najmłodszych lat, których chłopcy z zainteresowaniem wysłuchiwali.
Dla seniorów był to dzień powrotów do dzieciństwa, natomiast wolontariusze, prócz litrów wypitej herbaty, nabyli ciekawych doświadczeń, wysłuchali interesujących historii i zapisali na swoim koncie kolejne dobre uczynki. Dziękujemy przede wszystkim chłopcom i ich wychowawcom za zaangażowanie w tę wyjątkową akcję, a naszym najstarszym mieszkańcom życzymy kolejnych stu lat dzieciństwa!

Informacja prasowa i zdjęcia Urzędu Gminy Malbork
Tagi

Powiązane artykuły