Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Radni zdecydowali o podwyżce za śmieci podczas X sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 28.10.2015

Wczoraj w Urzędzie miejskim odbyła się X sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.

Porządek obrad obejmuje:
1) Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2) Przyjęcie ewentualnych zmian zgłoszonych do porządku obrad.
3) Przyjęcie protokołu z IX sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
4) Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.
5) Wnioski i zapytania.
6) Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wskazanego obszaru położonego w obrębach geodezyjnych Bągart, Nowiec, Bruk, gmina Dzierzgoń.
7) Zmiana budżetu gminy na 2015 r.
8) Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dzierzgoń na lata 2015 – 2019.
9) Określenie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty.
10) Ustalenie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
11) Uchwalenie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dzierzgoń.
12) Określenie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów na terenie gminy Dzierzgoń.
13) Zmiana uchwały w sprawie uchwalenia „Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Dzierzgoń na lata 2015-2018”.
14) Zmiana statutu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
15) Zmiana uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Dzierzgoń do Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion BAŁTYK.
16) Wytypowanie opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń.
17) Udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Sztumskiemu na realizację zadania w ramach planowanego do realizacji w 2016 roku „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
18) Wyrażenie zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego lokalu użytkowego położonego przy ul. Plac Wolności 5/5                          w Dzierzgoniu.
19) Wyrażenie zgody na rozwiązanie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i przejęcia ich do gminnego zasobu nieruchomościami.
20) Wyrażenie zgody na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w Żuławce Sztumskiej wraz z udziałem w gruncie i na udzielenie bonifikaty.
21) Wyrażenie zgody na nabycie w drodze zamiany nieruchomości gruntowej z ustanowioną służebnością przesyłu.
22) Wyrażenie zgody na zawarcie umów dzierżawy.
23) Odpowiedzi na wnioski i zapytania.
24) Wolne wnioski radnych.
25) Komunikaty Przewodniczącego Rady.
26) Zamknięcie sesji.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wkurzony miś
wkurzony miś 31.10.2015, 15:05
jeszcze trochę i nie będzie szkoły w Dzierzgoniu skoro dyrektor będzie nadal traktował tak uczniów i rodziców, którzy maja odwagę mówić coś na jego protegowaną panią od polskiego z zarzutami karnymi za kradzież .... jak to możliwe, żeby tacy ludzie uczyli dzieci, baba kłamie , dręczy dzieci, dyrektor zamiata pod dywan i zastrasza dzieciaki które kolejny raz odezwały się .... jakie trzeba mieć plecy w tej szkole żeby pracować po 3 zmianie na prośbę rodziców i przy pomocy kuratorium w Gdańsku jej żeby nie uczyła w klasach, to chyba coś z nią jest nie tak??? może tym by się zajęła Pani Jola , która to o ta szkołę walczyła
ja
ja 30.10.2015, 12:38
Jakość realizacji video powala. Sens wrzucania filmu w takiej jakosci mija się z celem. Czy nie jesteście w stanie rozłożyć kilka mikrofonów żebyśmy mogli zrozumieć wszystkich wypowiadających się podczas rady? Tak na marginesie zwracam się z prośbą o częstsze zebrania rady gimny. Ogladanie relacji sprawia mi o wiele więcej frajdy niż polska scena kabaretowa :D
Do Ja
Do Ja 30.10.2015, 14:24 (odpowiedź do ja)
wideo które Pan ogląda zamieszczone w serwisie youtube dostosowuje się do Pana prędkości przesyłu internetu. Jeżeli łącze jest obciążone bądź słabe jakoś filmu jest zaniżana. pozdrawiam.
do do ja
do do ja 30.10.2015, 14:42 (odpowiedź do Do Ja)
Osobiście posiadam 250 Mb/s i powiem szczerzenie nie widze jakości 4K w tym filmie :) Sa szumy, trzaski a wypowiedzi osób sa niezrozumiałe. Z reszta w jaki sposób łącze internetowe moze odpowiadac za jakość video? Ewentualnie za szybkość buforowania chyba, że myle sie i jak nagram film w jakosci mikrofalówki a odtworze przy szybkosci internetu 100 Mb/s to otrzymam obraz w jakosci ultra HD?
Ewa
Ewa 30.10.2015, 15:59 (odpowiedź do do do ja)
buforowanie i prędkość internetu odpowiada za jakość wideo - jeżeli tego nie wiesz to sorry. A gdzie w Dzierzgoniu lub okolicach jest net 250 Mb/s ? Daj adres dostawcy
do Ewa
do Ewa 30.10.2015, 16:27 (odpowiedź do Ewa)
predkosc internetu odpowiada za szybkosc buforowania lecz nie ma nic wspolnego z jaka jakością video jest nagrane. Czy film realizowany jest w jakosci 360 czy 1080p zostanie zbuforowany i odtworzony z jakoscia z jaka został nagrany, róznica bedzie w czasie buforowania zależnego od szybkosci internetu. Odpowiadajać na 2 pytanie... nie wiem co uważasz za okolice. Nie mam żadnego interesu aby lokować produkt danego dostawcy. Co do predkości zalezna jest od infrastruktury a mianowicie od kabli swiatłowodowych i odległosci od magistrali. Od paru lat mieszkam w Gdańsku wiec nie mam problemu z szybkim internetem ale skoro moge jakos Ci pomóc to podpowiem, że w DZierzgoniu najlepszy odbiór bedziesz miała w okolicach poczty gdzie jest centrala :) co do adresu firmy proponuje poszukać ofert dostawców i zobaczyc która jest w stanie zaoferować najwiecej. Co wiecej w XXI wieku oferty firm rozszerzyły sie o kontakty telefoniczne i interentowe także podanie adresu firmy jest raczej niepotrzebne
Iza
Iza 29.10.2015, 22:21
Szacunek dla p. Redlin bardzo mądra i inteligentna osoba, oby więcej takich Radny A.P. mógłby wziąć przykład z kobiety a nie tak jak zawsze opluwać sobie brodę.Brawo
wkurzzony
wkurzzony 29.10.2015, 15:05
paniusiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! elektrownie wiatrowe dewastuja srodowisko naatural ne, prosze sie poduczyc

kompletna ingnorancja - wypowiadanie sie w imieniu mieszkancow, kto tu z kim i kiedy rozmawial
isa
isa 29.10.2015, 12:22
ile kosztuje nas utrzymanie urzednikow w powiecie i co mozna za te pieniadze zrobic dobrego?
awa
awa 29.10.2015, 10:37
Oprócz powiatu , może zmieni przewodniczący i burmistrz granice wojewód. i kraju.. hańba