Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DEBATA O ZDROWIU BEZ ZDROWEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI. ZOBACZ PEŁNE NAGRANIE Z DZISIEJSZEGO SPOTKANIA ZE SPÓŁKĄ LEKARSKĄ PARTNERSKĄ W DZIERZGONIU – 12.08.2015

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się spotkanie poświęcone służbie zdrowia i pediatrze, do debaty z inicjatywy Radnych i Burmistrza Dzierzgonia zaproszeni zostali mieszkańcy, oraz przedstawiciele spółki lekarskiej działającej w Dzierzgoniu.

 Sposób przeprowadzenia spotkania był chaotyczny, brak było moderatora który czuwał by nad merytorycznym przebiegiem spotkania. Zapraszamy do obejrzenia pełnego nagrania. 

Burmistrz Dzierzgonia kolejny raz odmawia udzielenia informacji, zasłaniając się koniecznością autoryzacji wypowiedzi. Czy nie mamy prawa do informacji? Czy tvregionalna24.pl publikuje nieprawdę?

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gilbert
gilbert 16.08.2015, 20:53
Sapiecie i sapiecie i co z tego macie, pani elu glowa do góry porzadek musi byc
kwadratura koła
kwadratura koła 15.08.2015, 20:43
Bardzo często przypominacie o wykształceniu obecnej p,Burmistrz,że jest nauczycielką plastyki i nie umie zarządzać ludzmi, a przecież były Burmistrz jest nauczycielem muzyki i to nie przeszkadzało w rządzeniu gminą. Jak obecna pani Burmistrz będzie 14 lat na tym stanowisku to może okazać się,ze jest 200% lepsza niż jej poprzednik.,bo jak narazie to jest kobietą z ikrą,a to poprzedniej władzy bardzo,ale to bardzo się nie podoba. Tak trzymać p.Burmistrz!!!!!!!!!!!!!!!.
Mieciu
Mieciu 15.08.2015, 12:41
Były burmistrz zrobił dużo ale dla swoich kolegów, których smutne miny widać na sali bo się urwały dochody. A jeszcze jedno, nie wie jak się zwracać do vc burmistrza a taki mądry niby to podpowiem - Imperatorze , Królu , Jego Wysokość itd.
Najlepiej to Jolkę Szewczun na pediatrę i po problemie Były burmistrz jak powiedzał ma na to pomysł ale nie jest burmistrzem . Myślę, że jak pojawia się wolny etat to Jolka Szewczun to obejmie , jak słyszałem bluszcze są bardzo dobre na choroby dziecięce a kto najlepiej sie zna na bluszczach ? .Jeszcze jedno TELEMEDYCYNA syna to rozwiązanie dla dzieci chorych w Dzierzgoniu.
Na zebraniu była ścisła ekipa popierająca byłą władzę, którym się urwały dochody...........he he smutne twarzyczki a dla nas to uroczy widok.
Josek mały
Josek mały 16.08.2015, 15:06 (odpowiedź do Mieciu)
Mieeeciu, ty przyznaj , że tobie nie pediatra jest potrzebny tylko psychiatra. Temat bluszczy trąbisz już trzeci rok , o TELEMEDYCYNIE syna nie wspomnę.
Mieszkanka gminy Dzierzgoń
Mieszkanka gminy Dzierzgoń 15.08.2015, 10:33
SPOTKANIE NIEEFEKTYWNE I NIEROZWIĄZUJĄCE PROBLEMÓW SŁUŻBY ZDROWIA W DZIERZGONIU!

Spotkanie ze spółką lekarską "SOLIDUS" było chaotyczne, źle przygotowane i niewiele wniosło, oraz co najgorsze - nie przybliża nas do rozwiązania problemu służby zdrowia w Dzierzgoniu poza POZ-em, to jest specjalistycznej opieki lekarskiej, o którą głównie chodzi mieszkańcom!
Uczestnikami spotkania byli w większości zwolennicy poprzedniej władzy na czele z byłym burmistrzem, który nic nie zrobił w kierunku lekarzy-specjalistów, a wręcz przeciwnie tylko osłaniał przed konkurencją spółkę lekarską.
Byli także widoczni i aktywni poplecznicy obecnej spółki lekarskiej, którzy byli nad wyraz nieobiektywni i gotowi "bronić spółkę lekarek i poprzedniego układu władzy jak niepodległości".
Nikt nie podważa kwalifikacji i umiejętności lekarek, ale sam POZ to za mało dla całej gminy.
Chodzi o to mieszkańcom, że obecna spółka lekarska źle funkcjonuje, jest nieudolna organizacyjnie, słaba ekonomicznie, nie rozwija się, i nie daje perspektywicznie gwarancji poprawy jakości opieki lekarskiej w gminie Dzierzgoń. Prowadzi tylko POZ, nie chce i nie zamierza rozszerzyć działalności o niezbędną dla mieszkańców specjalistyczną służbę zdrowia, nie może sobie poradzić z organizacją przyjęć pacjentów na numerki lub czasowo-godzinową (jak w całym kraju), nie inwestuje lub niedostatecznie w rozwój, itp.
Argumenty, że sporadycznie zdarzają się okresy, że trzeba przyjąć dziennie ok. 90 dzieci - nie przekonuje mieszkańców, bowiem np. w okresach grypowych, spółka dobrze zarządzana powinna być elastyczna i przyjąć dodatkowo lekarza. Oczywiście trzeba się podzielić wynagrodzeniem z dodatkowym lekarzem, ale to jest sprawa organizacji pracy spółki lekarskiej.
W związku z powyższym problem służby zdrowia w gminie Dzierzgoń w dalszym ciągu nie został rozwiązany. Będziemy dalej żądać od władz miasta dobrze funkcjonującej służby zdrowia wraz z niezbędną specjalistyczną opieką lekarską.
Jeśli spółka okaże za słaba ekonomicznie i organizacyjnie, by wprowadzić lekarzy-specjalistów, będziemy dążyć do zarządzenia gminnego referendum ws. zmian w służbie zdrowia w Dzierzgoniu, gdyż to spotkanie nie było reprezentatywne i niemiarodajne.
W tak istotnych i żywotnych sprawach jak zdrowie w gminie, powinni wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy w referendum!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.08.2015, 08:05 (odpowiedź do Mieszkanka gminy Dzierzgoń)
Mieszkanka, szkoda że nie byłaś taka wyszczekana na zorganizowanym spotkaniu. A może byłaś? Chodzą słuchy, że smoczyca nakazała pracownikom pisać komentarze i lajkować w godzinach pracy. Zaręczam, że zrobimy wszystko, aby na urząd miasta spadły wszystkie możliwe plagi tego kraju - urząd skarbowy, regionalna izba obrachunkowa, izba skarbowa, najwyższa izba kontroli, CBŚ a może nawet i sanepid. Nie zostanie z was kamień na kamieniu. Frytka zamkniemy za obrażanie mniejszości ukraińskich, a na Elkę już jest wystarczająco dużo kwitów. Zrobiliście sobie dużo ważnych wrogów
Polak
Polak 16.08.2015, 21:35 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Ukraińcy na Ukrainę!
Mieszkaniec2
Mieszkaniec2 16.08.2015, 15:00 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Mieszkaniec...ty również w główce pokolei nie masz pisząc takie rzeczy.
mieszkanka
mieszkanka 15.08.2015, 09:40
jestem w szoku ta cala debata to wielka pomylka pan szewczun zwolal swoich zwolennikow do tego emerytki ren cistki i naginka gotowa pan pskiet powiedziak ze panie lekarki traktuja przychodnie jak wlasna chileczke jaka wlasnos te panie uprawiaja biznez za naszym przyzwolenie chyba pmylily powolanie z biznesem 100 zlotych czynsz to jakas kpina a gmina biedna i tu sa pieniadze do wziecia dlaczeg panie nie ujawnia swych pensii
Znudzony
Znudzony 14.08.2015, 11:13
Abstrahując od głównego wątku chciałem zauważyć, że niestety naszą władza nie miała i nie ma pomysłu na gminę. Męczymy wciąż tematy zastępcze, a pieniądze unijne uciekają. Rozliczanie, rozgrywki polityczne zamiast kreatywności. Przykro tym bardziej, że większość z nas po raz kolejny dała się omamić.
Jan Malbork
Jan Malbork 13.08.2015, 22:30
Tak na dobra sprawę, co jest takiego złego w tym żeby był w Dzierzgoniu pediatra?? Uważam że powinno być jeszcze wielu innych specjalistów.Nie mogę zrozumieć po co ta wojna,uważam to za słuszna sprawę po co się nakręcać skoro ktoś chce zrobić dla Was Dzierzgoniaków dobrze.sami robicie sobie pod górę.
janek
janek 14.08.2015, 22:31 (odpowiedź do Jan Malbork)
A co jest takiego złego , żeby gmina zatrudniła np archeologa? Uważam że powinno być w gminie zatrudnionych wielu innych specjalistów takich jak ichtiolog, entomonolog , czy ofiolog (wszak pojawiły się u nas żmije) i wielu innych.
Maciej F.
Maciej F. 13.08.2015, 23:51 (odpowiedź do Jan Malbork)
Uważam, że nikt nie robi sobie pod górę. Tu po prostu zmusza się (nie oficjalnie szantażując) do czegoś, co nie leży w kompetencjach. Owszem miło by mieć specjalistów na miejscu, jednak to nie jest zadanie dla POZ.
K.M.
K.M. 14.08.2015, 09:09 (odpowiedź do Maciej F.)
zmusza się ...śmieszne.Jakby wszyscy współpracowali razem i nie byłoby tyle obłudy,można byłoby bardzo dużo zrobić dla miasta.
Iwona
Iwona 13.08.2015, 22:15
Do Maciej F.Tak jak ktoś na spotkaniu zauważył, matki były w pracy lub ze swoimi dziećmi .wyobraża sobie Pan tuzin dzieci na sali ?? Choć myślę że zachowały by się lepiej jak nie jedna osoba z pośród wczorajszej widowni bo to oni, rozkręcali beznadziejny poziom spotkania. A moje pytanie ??skoro wszyscy wiedzieli że spotkanie jest na temat pediatry co robili tam sami renciści i emeryci i zajęli wszystkie miejsca ... może właśnie te matki które miały dużo do powiedzenia nie mogły się przepchać.

Maciej F.
Maciej F. 13.08.2015, 23:45 (odpowiedź do Iwona )
Być może ma Pani rację z tym, iż kobiety wstawić się nie mogły. Szkoda.
Głównym problemem jest fakt, że ktoś źle zinterpretował cel spotkania. O ile dobrze rozumie, cała debata miała na celu wyrażenie opinii na temat potrzeby pediatry w Dzierzgoniu. Stworzono dziwną atmosferę, w której to OZ Solidus musiał przyjąć postawę obronną. Przecież brak pediatry nie nie skutkuje wypowiedzeniem umowy przez NFZ, czyli spółka spełnia formalne wymogi. W wypowiedzi jednej z pań z Solidusa jest wszystko wyjaśnione, czym zajmuje się lekarz rodzinny.
A w Dzierzgoniu zastrasza się spółkę lekarską, że jeżeli nie zatrudni specjalisty, to możliwe jest wypowiedzenie umowy. Realia są takie, że nawet jeżeli jakiś lekarz się znajdzie, to pozostaje jeszcze NFZ, który musi podpisać z nim umowę. Powiedzmy sobie szczerze, że jeżeli rynek pacjentów (przepraszam za sformułowanie) zapewniał by odpowiedni dochód, to już dawno ktoś otworzyłby gabinet, chociażby prywatny. POZ nie ma obowiązku zatrudniać pediatry, ponieważ NFZ za to nie zapłaci. Specjaliści maja osobne umowy. Wszystko naprawdę powiedziała pani M. Sokalska. Prosiłbym o ponowne odsłuchanie I-szej części debaty.
Iwona
Iwona 14.08.2015, 09:43 (odpowiedź do Maciej F.)
Wysłuchałam i to bardzo dokładnie. A jeszcze rok temu jedna z Pań Doktor powiedziała żeby się nie martwić bo jedna z jej koleżanek po fachu robi specjalizacje, mam jeszcze kilka innych ciekawostek ale po co się nakręcać. Nie oczerniajmy tylko jednej strony, bo nikt nie jest tu bez winy. Dalej podtrzymuję to ,że specjaliści są potrzebni.
mieszkanka
mieszkanka 13.08.2015, 19:02
Co ja tu czytam okropnosci ile jadu ile zolci z was wyplywa wstyd .CZy to jakis konkues kto bardziej dowali Pani burmistrz wtyd mi ze zyje wsrod takich ludzi
Maciej F.
Maciej F. 13.08.2015, 16:44
Internet ma wyśmienitą cechę, otóż jest anonimowy. Jestem ciekawy, jak wielu komentatorów podpisałoby się choćby inicjałami pod swoimi postami. Ludzie sfrustrowani swoim nieudolnym życiem wylewają żale, krytykują, hajtują anonimowo. Jeżeli ma się coś do powiedzenia, to się mówi prosto, zgodnie ze swoim przekonaniem.
Wracając do tematu: Mam jedno pytanie: Gdzie były matki, które tak potrzebują pediatry w Dzierzgoniu, ponieważ na spotkaniu Ich brakowało. Przecież owe spotkanie było dla wszystkich zainteresowanych. Łatwo jest narzekać, krzyczeć z daleka. Przecież lekarz rodzinny obejmuje swoim leczeniem również dzieci, jeżeli komuś nie odpowiada Solidus, jedzie do pediatry do innych miejscowości. Tak się dzieje od dłuższego czasu. Wolność wyboru.
Iwona
Iwona 13.08.2015, 18:00 (odpowiedź do Maciej F.)
Masz rację wolność wyboru...tylko zauważ że nie każdego jest stać na wizyty prywatne jeśli ma 4 dzieci.i tematem spotkania była super sprawa...pediatra czy to jest takie straszne i dziwne...temat pediatry a na sali sami emeryci i mają najwięcej do powiedzenia.mogłabym zrozumieć jakby tematem spotkania było zamknięcie ośrodka.
Maciej F.
Maciej F. 13.08.2015, 20:16 (odpowiedź do Iwona)
Zgadzam się, temat owej debaty (choć jej poziom daje wiele do życzenia) był tak przedstawiony, jakby chodziło właśnie o zmianę operatora OZ Solidus. Stąd moje pytanie o obecność osób zainteresowanych pediatrą - gdzie były, lub dlaczego nie zabrały głosu?
beti
beti 13.08.2015, 16:35
Paniom lekarkom bezskutecznie poszukującym od 14 lat pediatry i pani burmistrz chcącej spełnić wyborcze obietnice, podaję link do strony Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.
http://www.oilgdansk…
W ciągu 5 zaledwie minut znalazłam kilku pediatrów poszukujących pracy. Zadzwoniłam do jednego z nich, jest gotowy do rozmów.
Zamiast rzucania sloganów i niemerytorycznych konsultacji, wziąć się do roboty. Proponuję rozpisać konkurs na ściągnięcie pediatry do naszego miasta. Pierwsza złożę ofertę.
ala
ala 13.08.2015, 14:16
a mnie to juz nudzi i wkurza - te tzw. matki domagajace sie pediatry, niechy sie zajma porzadnie dziecmi, zeby byleczego nie jadly - zadnych czipsow, pepsow,, napoikiow slodkich, slodkich kolorowych deserkow, frytek, slodyczy

mile panie - wziasc sie za robote - robic porzadne, swieze jedzonko, a nie dzieci gownem zapychac - to nie beda chorowac

Kiedys kobiety byly pracowite - to i nie bylo takich tabunow chorych dzieci , a na gmine starczyl JEDEN lekarz - dr.Jurowiecki

Moim zdaniem - jedyne sensowne, co Burmistrz powinna zrobic - to zorganizowac szkolenia z zasad zdrowego zywienia dla matek i nie tylko.

Ciekawe ile z tych leniwych matek chciloby sie podszkolic - podejrzewam, ze jak sie nie chce przygotowa rodzinie porzadnego posilku to i nie bedzie sie chcialo pofatygowac, zeby sie czegos dowiedziec

Leniwe matki = chore dzieci , na takie cos najlepszy pediatra nie pomoze
M.K.
M.K. 17.08.2015, 17:59 (odpowiedź do ala)
Ciekawe czy osoba posiada własne dzieci? Bardzo pusta i butna wypowiedź Pani "Alicjo" :) Nie ma to jak doszukiwać się winy w matkach chorych dzieci :)

Pediatra jest konieczny, co nie podlega żadnej dyskusji i faktem jest, że Wasi lekarze nie mają dostatecznej wiedzy, by móc diagnozować dzieci!
Monia
Monia 13.08.2015, 19:25 (odpowiedź do ala)
Zgadzam się całkowicie z powyższą opinią. Dla mnie pójście do lekarza to ostateczność. Jeśli już mi dziecko zachoruje, co zdarza się bardzo rzadko to przede wszystkim korzystam z naturalnych sposobów: syrop z cebuli, mleko z miodem i czosnkiem itp. Wystarczy spojrzeć chociażby na skład syropków dla dzieci i innych leków, aż strach to dziecku podać. Słodycze podaje też bardzo rzadko, staram się dużo robić sama, moje dziecko je dużo warzyw i owoców, praktycznie nie wie co to śmieciowe jedzenie. Jak widzę niespełna roczne dziecko z lizakiem (sam cukier) czy chipsami (masa soli) to aż mnie serce boli. Raz słyszałam pretensje matki, że lekarz nie przepisał żadnego leku a dziecko przecież katarek ma i zakaszlało kilka razy, masakra.
Renia
Renia 13.08.2015, 18:02 (odpowiedź do ala)
Śmieszne. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałaś :-)
Ziutek
Ziutek 13.08.2015, 14:06
………..Ela była nauczycielką od plastyki i zajęć plastelinowych a Wy chcecie od niej znajomości rządzenia. Skąd Ona ma się na tym znać ? No skąd ? To i tak kobieta rozgarnięta bo umie czytać rozkład jazdy autobusów.
Ada
Ada 13.08.2015, 23:35 (odpowiedź do Ziutek)
Mnie uczyla techniki a nie plastyki, Panie Ziutku jak Pan ma takie informacje to wybaczy Pan ze nie bede dalej komentowala Pana wypowiedzi.
Władysław Topolewski
Władysław Topolewski 13.08.2015, 13:06
prawda jest taka że wielu mieszkańców Dzierzgonia boi powiedzieć to co myśli bo nie daj bóg Pani burmistrz się dowie i będzie pozamiatane. Brawo dla redaktora i redakcji za to że chcą się dowiedzieć z jakich powodów podejmowane są dziwne decyzje w mieście. Czytając opinie o stronniczości, montowaniu itp. Czy oglądając materiały TVP, TVN, Polsat czy innych stacji dawane jest np całe ekspoze premiera? nie najważniejsze momenty. Wiec co wy ludzie gadacie? Biegnijcie dalej za Domańska, ciekawe jakie sukcesy bedzie miała gmina za 4 lata, bo wydaje mi się że będzie kaszana. Pozdrawiam
Renia
Renia 13.08.2015, 18:07 (odpowiedź do Władysław Topolewski)
Jakby nie było tyle zawistnych ludzi wokół to można byłoby zdziałać dużo.
Czesia
Czesia 13.08.2015, 09:25
To kpina co ta nasza sluzba zdrowia wyprawia. Uwazan ze pediatra jest potrzebny. Panie Robercie wczesniej robil Pan material o tym ze niby Pani Burmistrz nie wywiazuje sie z obietnic wyborczych i ze nie robi nic w tym kierunku zeby byl pediatra. Teraz gdy dochodzi do spotkania nagle robicie wielkie halo o to ze pediatra nie jest potrzebny. WSZYSTKO TAK MONTUJECIE ZEBY ZASZKODZIC OBECNEJ WLADZY. LUDZIE NIE SA GLUPO I KAZDY MA SWOJ ROZUM. DOBRA RADA NA PRZYSZLOSC: KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE. Wez Pan sobie to do serca.
kebabkiller
kebabkiller 13.08.2015, 16:51 (odpowiedź do Czesia)
A ja uważam, że Rosja, USA i Chiny powinny zobowiązać sie, że zlikwidują cały swój arsenał nuklearny. Wie Pani co nas łączy? Nikogo nasze zdanie nie interesuje i nie ma to wpływu na podejmowane decyzje
xzy
xzy 13.08.2015, 15:22 (odpowiedź do Czesia)
Ma Pani racje, pan Robert jest słabym reporterem .
Tomasz
Tomasz 13.08.2015, 08:05
skończyły się wybory dajcie pracować hahahahhaahhah
Hmmm
Hmmm 12.08.2015, 23:58
I teraz drodzy dzierzgonianie powiedzcie mi kto powinien zostać na stanowisku burmistrza. To co się teraz w naszym mieście, gminie dzieje woła o pomstę do nieba. Jedno nieszczęście a za nim plaga i rój.
ktoś
ktoś 13.08.2015, 16:05 (odpowiedź do Hmmm)
Oczywiście Pan Szewczun , bo on wie jak wszystkie sprawy załatwić, ale nie jest Burmistrzem.
Zapomniał biedaczyna dodać,że jak nim był to tych spraw nie dotykał, wszystkie umowy były zgodne z prawem, Panie lekarki mogły robić co chciały, do czynszu to najlepiej jeszcze dopłacać.Całe to "klakierstwo", które uczestniczyło wczoraj w tej farsie prowadzi już następną kampanię wyborczą, bo korytko cokolwiek się oddaliło.
Heniu
Heniu 12.08.2015, 22:47
tak sie zastanawiam co ta kobieta ma w głowie? o co tak naprawdę jej chodzi może ktoś mi powie ?
yyy
yyy 12.08.2015, 22:21
yyyyyy
yyyy
yyyyy
tyk
tyk 12.08.2015, 23:11 (odpowiedź do yyy)
Idź gościu do logopedy bo coś Ci dolega.
Skonfudowany
Skonfudowany 12.08.2015, 22:09
Co za czasu, Jezu miły, zeby świetnie wyksztalcone lekarki z ogromnym doswiadczeniem musialy sie tlumaczyc przed nauczycielka techniki, miejscowym menelem i sprzedawcą cyfry plus. W tym czasie panie moglyby leczyc nasze pociechy, a nie odpowiadac na durne pytania.
Renia
Renia 13.08.2015, 18:12 (odpowiedź do Skonfudowany)
Durne pytania....hehe dla ciebie durne bo za pewne nie masz dzieci lub jesteś na emeryturze.
zniesmaczony widz
zniesmaczony widz 12.08.2015, 22:08
Bardzo nie fajna wstawka na koniec ostatniego filmiku. Telewizja i "dziennikarze" powinni być politycznie bezstronni w swoich materialach, tu jednak az kipi komu redaktorzy wchodza w du*e.
Zdecydowanie nie na miejscu.
Renia
Renia 13.08.2015, 18:13 (odpowiedź do zniesmaczony widz)
Zgadzam się w 100%. Mogłoby być fajnie a na dobra sprawę tv dużo przez to traci.
Ela Fan
Ela Fan 12.08.2015, 22:03
Ciekawe czy mają w urzedzie alkomat może się przydać rano
normalny
normalny 12.08.2015, 21:36
pytanie czy nie wie pani co to jest autoryzacja? a czy pan pseudo dziennikarz bez wykształcenia wie co to jest obiektywizm dziennikarski? jak urząd za pani burmistrz zrezygnował z daniny na rzecz TV Malbork za nagrywanie sesji to się zaczęła nagonka.Nie dziwi mnie wielka gadka a dlaczego zwolnili dyrektora DOK bo kaczor i demko to dobrzy kumple i nie jedno wiedzą o sobie i nie jedno zrobili !!!!
Borys
Borys 12.08.2015, 22:22 (odpowiedź do normalny)
no i ida hejty, zamiast normalnie porozmawiać na forum o materiale to co?? wchodzimy w zycie z butami. ojj fani głupoty. a materiał spoko pokazuje rzetelne przygotowanie urzędu do debaty.
Eryk
Eryk 12.08.2015, 21:52 (odpowiedź do normalny)
Te pseudo normalny naprawdę nie widzisz co się dzieje w Dzierzgoniu? Czy ostatnio brałeś lekcje z głupoty?
Iwona
Iwona 13.08.2015, 18:15 (odpowiedź do Eryk)
A co takiego się dzieje...????? W końcu ktoś robi porządek i dobra robotę.
Beninu
Beninu 12.08.2015, 21:32
Huhu to ześ Panie Kaczmarkiewicz poleciał, moze dostaniesz Pan pocmajstera za te artykuly. Jak dalej tak bedzie to naprawde referendum bedzie. Piekny material
vvv
vvv 12.08.2015, 21:09
panie lekarki zacznijcie leczyć burmistrza z tego yyyy, bo nie można już tego słuchać,jak obiecała w kampanii wyborczej pediatrę to trzeba było najpierw zbabać mozliwości zatrudnienia, brawo dla mieszkańców jesteśmy górą, władza oszkuje ludzi cały czas, dziś sie nie udało, brawo dla naszych lekarek, dostała elka kubeł zimnej wody, może się otrzepie, jesteśmy za lekarkami, a gdzie ci rodzice co mają tak źle leczone dzieci, co obleciał strach
W.K
W.K 13.08.2015, 18:17 (odpowiedź do vvv)
Może nie źle leczone ale pediatra być powinien.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2015, 20:31
Pani Elu mam pytanie czy to prawda ze ma pani weksle u jednego z przedsiębiorców po kampanii wyborczej i teraz je właśnie pani spłaca ?