Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

PRZEDSZKOLA ZA 1 ZŁ, DEBATA, PLACE ZABAW, HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA, KŁAMLIWY ARTYKUŁ, KONTROLA NIKu - BURMISTRZ MALBORKA MAREK CHARZEWSKI ODPOWIADA NA PYTANIA OD MIESZKAŃCÓW “POŁUDNIA” I WIDZÓW TVMALBORK.PL – 21.05.2015

Oto kolejny cykl pytań do burmistrza miasta Malborka. W miniony wtorek na osiedlu Południe, mieszkańcy kierowali pytania do włodarza za pośrednictwem naszej kamery. W trakcie nagrania nie zabrakło, także pytań znajdujących się na naszej stronie, oraz nadesłanych na skrzynkę redakcyjną. Nie zabrakło pytań o MOPS.

Od około 2 tygodni pisaliście, także zapytania na naszej stronie internetowej i nadsyłaliście je na skrzynkę redakcyjną. Z racji na dużą liczbę pytań program podzieliliśmy na dwa odcinki. Zapraszamy na pierwszą część programu zrealizowana w czwartek 21 maja.

Burmistrzowi zadaliśmy w Państwa imieniu następujące pytania:

  1. Patrząc na Wyniki naszej drużyny szczypiorniaka czy będą rozmowy, plany lub coś w ten sposób na budowę Hali spełniające wymogi PGNiG Superligi ? oczywiście hala powinna zarabiać w tygodniu nie tylko jak są mecze więc jakaś restauracja, basen, kino. Przykładowa hala jest w Kwidzynie.

  2. Pani Burmistrzu co z przedszkolami za 1 zł ? Pyta Ania

  3. Panie Burmistrzu. Jako mieszkaniec Malborka zaniepokojony jestem sytuacją w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Kiedy w końcu ktoś zainteresuje się kontrowersyjną osobą dyrektora tego Ośrodka, który publicznie drwi sobie wręcz z władzy a z Ośrodka zrobił sobie prywatę!?!? Cierpią na tym przecież podopieczni tej instytucji a także marnotrawiony budżet miasta!

  4. Panie Burmistrzu , wielu mieszkańców Malborka nurtuje ciągle pytanie czy po pamiętnej debacie, po której Pan się tak źle poczuł , trafił Pan do swojego mieszkania , czy jak chodzą słuchy został Pan odwieziony do tczewskiego szpitala na tzw. oczyszczanie organizmu. Dla mnie jako wyborcy to bardzo ważna sprawa świadcząca o prawdomówności , bez której burmistrz nie ma moralnego prawa do sprawowania tak ważnej funkcji. Myślę , że byłoby to w Pana interesie aby publicznie przedstawić zaświadczenie , że nie przebywał Pan w tym czasie w szpitalu w Tczewie. Moje pytanie potraktowane jest troską o Pana zdrowie - pytaTomasz

  5. Panie Burmistrzu co z obiecaną przed wyborami salą gimnastyczną dla uczniów SP3?Czy poczyniono już jakieś kroki w tym kierunku tak aby dzieci, które tam się kształcą mogły uczestniczyć w lekcjach wf jak na XI wiek przystało nie w jakiejś klitce 12mx12m bez okien? Bo jak dotychczas to rodzice dzięki też budżetowi obywatelskiemu "własnoręcznie" budują boisko dla dzieci...trochę wstyd jak na jedną z najnowocześniejszych szkół w okolicy :( proszę o odp w imieniu 400 dzieci SP3 i ich rodziców

  6. Co z kontrolą Najwyższej Izby Kontroli po Andrzeju Rychłowskim są już jakieś ustalenia ? Tadek

Druga cześć nagrania zrealizujemy za około dwa tygodnie. Zachęcamy do nadsyłanie kolejnych pytań biuro@tvmalbork.pl

W załączniku pismo pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli po Andrzeju Rychłowskim

 

 

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
krzyżak
krzyżak 22.05.2015, 20:51
Panie Klonowski daj chłopie spokój nie zabieraj głosu
Malborska mamusia
Malborska mamusia 22.05.2015, 21:33 (odpowiedź do krzyżak)
Własnie dobrze, że zajął. Czy inni radni też potrafią się odezwać w ważnej sprawie, jaką są dotacje na kluby malucha? To się niedługo dopiero okaże. Brawo Panie Tomku. Ja musiałam wrócić do pracy w kwietniu i klub malucha był jedynym miejscem, gdzie było wolne jeszcze miejsce dla mojego dziecka. Panie są w klubie cudowne. Dlatego uważam iż dotacja powinna być wyższa.
Adam
Adam 22.05.2015, 21:58 (odpowiedź do Malborska mamusia)
Czyli nie będzie przedszkoli za 1 zł ? Wiedziałem, że to ściema. Teraz trzeba wszystkie ulotki wyborcze poprawić.
Ania
Ania 22.05.2015, 16:15
W MOPS dzieje się źle już od długiego okresu czasu. W międzyczasie dyrektorowi udało się nawiązać "korzystne" znajomości, dlatego tak długo jeszcze trzyma się stołka. Prawda jednak zawsze wychodzi na jaw, a kłamstwo musi zostac ukarane.
marta
marta 24.05.2015, 22:46 (odpowiedź do Ania)
A co myślicie że przyjdzie ktoś lepszy i będzie lepiej !nie liczyła bym na to posadza kogoś ze swojej kliki ibędziecie mieli bajkę!
anonim
anonim 22.05.2015, 22:14 (odpowiedź do Ania)
Gdyby źle rządził to by mu nawet znajomości nie pomogły.A jednak trochę już kieruje tym ośrodkiem
Ania
Ania 23.05.2015, 11:20 (odpowiedź do anonim)
To chyba nie zna Pan/Pani realiów dzisiejszych czasów! :-) Kolesiostwo to podstawa. Poza tym dyrektor jest jedynie administratorem Ośrodka, bo o zarządzaniu to raczej nie ma pojęcia :-) a praca kijem sprawia, że zastraszeni ludzie nie tak łatwo będą się wypowiadać. Pozostałe nieczyste tematy tego Pana można udowodnić, tylko trzeba umieć szukać w papierach. I przede wszystkim chcieć pokazać prawdę.
Bożena
Bożena 23.05.2015, 21:16 (odpowiedź do Ania)
zgadzam się w 100 % ,oby w końcu prawda wyszła na jaw:)
anonim
anonim 23.05.2015, 19:44 (odpowiedź do Ania)
Widze że jest Pani dobrze zorientowana w temacie! podejrzewam że jeśli ludzie byli by tam zastraszani to ktoś by dawno zrobił tam porządek a Pani niech zachowa swoje nieprzemyślane komentarze dla siebie!
Ania
Ania 23.05.2015, 21:09 (odpowiedź do anonim)
Wierzę, że niedługo nastanie tam porządek...
mieszkanka
mieszkanka 24.05.2015, 22:37 (odpowiedź do Ania)
A co wy ludzie żeście się tak uczepili tego mopsu może zainteresujcie sie jak pan obecny sekretarz UM pan L wygrał konkurs?!
anonim
anonim 22.05.2015, 14:23
Każdy taki mądry a co do czego jak by sam miał rządzić to by ch*ja wiedział, najlepiej psy na kimś wieszać i szukać jelenia jakoś do tej pory Mops funkcjonował normalnie z tego co mi się wydaje a ludzie całe życie będą się skarżyć bo wiecznie komuś coś nie pasuje najlepiej żerować na mopsie niech utrzymuje!, a kontrole są po to żeby kontrolować!!!
obserwator
obserwator 22.05.2015, 13:19
Zanim pan Marek odpowie to ja już Ci powiem odpowiedz brzmi o żadne. Pan burmistrz powoła jeszcze trzech asystentów i pięć rad którzy będą mu podpowiadac od emerytów po pseudo przedsiębiorców a na pożal się Boże NGO kończąc wszyscy będą mieli dużo do powiedzenia a do roboty nie ma nikogo pomysłów brak rezultatów brak decyzji brak wizji rozwoju brak tylko spotkanie długopis i klejenie glupa a wilk chodzi i się cieszy bo z wojskowymi juz mają pomysł jak Charzewskiego z fotela wysadzić myślałem panie Marku ze pan jest mądry i inteligentny ale widzę ze nie radzi pan sobie kompletnie z niczym
Damian
Damian 22.05.2015, 12:29
Zgłaszam oficjalne pytanie: czy burmistrz zrealizował chociaż jedną obiecankę wyborczą? O jakie projekty unijne za pana kadencji walczy teraz urząd?
ja
ja 22.05.2015, 10:11
Panie Marku czemu Pan kłamie? Są osoby, które widziały Pana w Tczewie. Pewnie nie jedna kamera monitoringu też. Czego Pan się boi? I tak już bardziej skompromitować się nie można. Szkoda, że nie ma Pan odwagi chociaż powiedzieć ludziom prawdy. Żałosne.
Adam Kroblam
Adam Kroblam 05.06.2015, 09:54 (odpowiedź do ja)
Żałosne jest to co każdy pisze anonimowo, nikt nie ma odwagi się podpisać pod zadawanym pytaniem i każdą bzdurą.
Jaro
Jaro 22.05.2015, 10:56 (odpowiedź do ja)
Może nie kłamie tylko nie pamięta
Żona
Żona 22.05.2015, 08:19
…………….a prosiłam, mówiłam wręcz błagałam - Adam skończ z tym sejmowym złodziejstwem. Wystarczy, że ja dobrze kombinuję w KGHiM. Po co nam tyle kradzionej kasy ? Ale mnie nie słuchał i kombinował na całego. W końcu postanowiliśmy wydać część tej kradzionej kasy i całą naszą bandą udaliśmy się do Madrytu i Adam……………….wpadł ! Jak my teraz będziemy żyć ?
obserwator
obserwator 22.05.2015, 00:25
Pan dyr.W.chyba się zadomowił w Mopsie!!!Czas wracać do Tczewa!!! to nie jest prywatny folwark. Nie szanuje pan pracowników ani podopiecznych.Straszy pan pracowników i szuka donosicieli oj nie ładnie,Jeden przebywał w szpitalu! Czy będzie pan odpowiadał za jego zdrowie? uległo pogorszeniu!
tom
tom 21.05.2015, 22:55
zrobi pan pozadek w mopsie bo zaduzo sobie pozwalaja
anonimo
anonimo 21.05.2015, 22:38
też słyszałem że w MOPSIE dzieją się cyrki
xxx
xxx 21.05.2015, 21:20
Panie Marku jako wyborca pytam:
1. Mówi Pan o inwestorach, z którymi prowadzone są rozmowy proszę powiedzieć w jakich branżach działają i kto z nimi rozmawia?
2. Opowiada Pan o kolejnym spotkaniu z przedsiębiorcami. Byłem na pierwszym i nic z niego nie wynikało nie miał Pan żadnego pomysłu na rozwój gospodarczy naszego miasta, a dyskusja zakończyła się na temacie skupu butelek przez supermarkety. Jeśli kolejne ma być podobne to w imieniu kilkunastu przedsiębiorców podziękuję.