imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

WALKA NIE WYSTARCZYŁA, ABY POKONAĆ LIDERA. BORODINO LEGIONOWO - POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK - 27:25 (15:11) - 25.04.2015

Wiele zależało od spotkania na szczycie pomiędzy liderem, a wiceliderem I ligi grupy A. KPR Borodino Legionowo, które awans zapewniło sobie praktycznie już dawno temu, podejmowało we własnej hali Polski Cukier Pomezanię Malbork, która wciąż ma nadzieję na udział w barażach o wejście do Superligi. Zwycięstwo gości by im to zapewniło. Legionowo było jednak zbyt mocne i pokonało Pomezanię 27:25 (15:11).

Od samego początku gospodarze pokazywali poziom Superligowy. Mimo wszystko Polski Cukier starał się nacierać jak najmocniej i spróbować wywieźć punkty z Legionowa. Niestety, w najważniejszych momentach zawodziła skuteczność zawodników z Malborka co skutkowało straconymi punktami.

Pierwsza połowa zakończyła się porażką 15:11, co stawiało Pomezanię w niezbyt dobrej sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się katastrofalnie dla Pomezanii. Przez pierwsze 5 minut prawoskrzydłowy Polskiego Cukru zmarnował 4 sytuacje, które zazwyczaj kończyły się kontrą. Kilku zawodników później również nie popisało się skutecznością i wynik spotkania był już prawie przesądzony. Borodino nie zwalniało tempa, lecz na kilkanaście minut przed końcem spotkania inicjatywę przejęli goście, jednak kolejne bramki zdobyte z rzędu przez lidera tabeli doprowadziło do stanu 27:23 dla gospodarzy. Ostatnie dwie bramki były jednak jedynie na otarcie łez, gdyż Legionowo zwyciężyło 27:25.

Ostatnie spotkanie sezonu odbędzie się w środę w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku, gdzie Pomezania Malbork podejmie Meble Wójcik Elbląg. Będzie to decydująca szansa na baraże.

KPR Borodino Legionowo - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:25 (15:11)