Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Rozbudowa odcinka Malbork-Stare Pole. Zobacz postęp prac – lipiec 2024. Wideo

DK22. Rozbudowa odcinka Malbork-Stare Pole. Zobacz postęp prac – lipiec… fot. TvRegionalna24.pl
Prace przy rozbudowie odcinka drogi krajowej 22 od granicy Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim idą pełną parą. Obecnie większość prac wykonywanych jest w Starym Polu i pomiędzy Starym Polem a granicą województwa.

Prace związane z rozbudową odcinka DK22 od granicy Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim rozpoczęły się jesienią 2022 roku i planowo mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że ze względu na ciężkie warunki gruntowe dotyczące Żuław Wiślanych oraz wyjątkowo niesprzyjającej pogody na przełomie roku 2023/2024 obecny harmonogram robót jest bardzo napięty.

Aktualnie prowadzone są prace w Starym Polu oraz na najtrudniejszym odcinku, ze względu na trudne wymagania geologiczne, pomiędzy Starym Polem a granicą województwa. Tam zaangażowane są wszystkie branże Wykonawcy.

GDDKiA podkreśla, że jeżeli w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych jesienią 2024 r., nie uda się wykonać robót wykończeniowych, wówczas zostaną one wykonane na wiosnę 2025 r.

Przypomnijmy, że inwestycję za ponad 175,6 mln zł realizuje konsorcjum NDI S.A. i NDI Sopot S.A. Efektem przedsięwzięcia będzie nowa droga z odpowiednim odwodnieniem, przepustami, zjazdami, zatokami autobusowymi, barierami ochronnymi i balustradami, ekranami akustycznymi, zbiornikami retencyjno-odparowującymi. Przebudowane zostaną skrzyżowania, oprócz tego z drogą na lotnisko, które już doczekało się modernizacji. Na całym odcinku inwestycji powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscami odpoczynku i rekreacji.

 

A jak wygląda teraz postęp prac na terenie inwestycji?

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.