Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

OSP Stogi i MDP Lipinka zwycięzcami Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Lichnowach. Wideo i zdjęcia

OSP Stogi i MDP Lipinka zwycięzcami Powiatowych Zawodów Sportowo –… fot. TvRegionalna24.pl
Tegoroczne Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze rozegrane zostały w Lichnowach. Udział w nich wzięli druhowie z 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu malborskiego. Tym razem zwyciężyły drużyny ze Stogów i Lipinki.

W niedzielę, 23 czerwca na stadionie sportowym w Lichnowach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek OSP i MDP z powiatu malborskiego. Organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Malborku we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Malborku i samorządem gminy Lichnowy.

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej składającej się z siedmiu sekcji po 50. metrów oraz pożarniczych ćwiczeniach bojowych, polegających na sprawieniu linii wężowej – wygrywa ta drużyna, która dokona tego najszybciej.

Po podliczeniu wszystkich czasów i punktów okazało się, że najlepiej spisali się druhowie z OSP Stogi. Drugie miejsce przypadło OSP Lichnowy, trzecie - OSP Lisewo Malborskie, czwarte - OSP Nowy Staw, piąte - OSP Kończewice oraz szóste - OSP Ząbrowo. Gościnnie w zawodach udział wzięli ochotnicy z OSP Lubieszewo.

Podobnie, jednak z łatwiejszym torem przeszkód i z pomocą starszych strażaków w ćwiczeniu bojowym, rywalizowali młodzi strażacy ochotnicy. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lipinki, drugie - MDP Miłoradz, trzecie - MDP Kończewice I oraz czwarte - MDP Kończewice II.

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Malborku.

Więcej w materiale wideo opowie Komendant Powiatowy PSP w Malborku st. kpt. Damian Tomaszewski.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.