Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ponad 65 tys. euro dofinansowania dla Technikum nr 3.

Malbork. Ponad 65 tys. euro dofinansowania dla Technikum nr 3. fot. Technikum nr 3 w Malborku
Technikum nr 3 w Malborku po raz kolejny znalazło się w gronie jednostek, które otrzymają środki z programu Erasmus+. Dofinansowanie pozwoli zorganizować 4-tygodniowe staże zawodowe dla uczniów oraz szkolenia job shadowing nauczycieli kształcenia zawodowego. Szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 65 tys. euro.

W środę, 12 czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ogłosiła wyniki konkursu wniosków w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ - (KA121-VET) w roku 2024.

- „Technikum nr 3 w Malborku po raz kolejny znalazło się w gronie jednostek, które otrzymają środki z programu Erasmus+ na działania złożonego projektu, który pozwoli zorganizować 4-tygodniowe staże zawodowe dla uczniów oraz szkolenia job shadowing nauczycieli kształcenia zawodowego. Szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości 65388 euro” - informuje dyrektor szkoły Jan Stawicki. - „Otrzymane środki zapewnią uczestnikom pełne wsparcie i przygotowanie przed wyjazdem, pokryją koszty podróży, pozwolą także zorganizować zakwaterowanie wraz z wyżywieniem i lokalne transfery w trakcie trwania mobilności”.

Od ponad 12. lat Technikum nr 3, jako jedyna placówka w powiecie, samodzielnie realizuje projekty mobilności zawodowej, starając się zapewnić swoim uczniom jak najlepsze przygotowanie zawodowe i doświadczenia, które pozwolą im odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

- „Wyjazd na staże to dla uczestników prawdziwa szkoła życia i możliwość wszechstronnego rozwoju, w tym zdobycia zawodowych doświadczeń, ale i tych, najbardziej pożądanych przez współczesnych pracodawców, kompetencji społecznych i językowych” - dodaje Dyrektor. - „Szkoła, jak na lidera edukacji zawodowej przystało, stawia na europejskie wzorce edukacji zawodowej i dokłada wielu starań, by ułatwić swoim absolwentom dobry start w przyszłość”.

 

Zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.