Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Migiem na Malwirę – uczniowie I LO zwiedzili lotnisko wojskowe 22BLT.

Malbork. Migiem na Malwirę – uczniowie I LO zwiedzili lotnisko wojskowe… fot. I LO Malbork
W ubiegłym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wzięli udział w corocznym rajdzie „Malwira”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Migiem na Malwirę”, nawiązującym do 25-lecia przystąpienia Polski do NATO.

Młodzież wraz z wychowawcami i dyrektor szkoły Hanną Lalak miała okazję odwiedzić 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego na lotnisku w Królewie Malborskim. Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z grup poznawała inną część lotniska i jego najważniejsze elementy.

- „Podczas rajdu, młodzież miała także wyjątkową okazję zobaczyć start samolotu oraz zapoznać się z wojskowym i strażackim wyposażeniem, a także dowiedzieć się czegoś więcej o survivalu” - informuje I LO w Malborku. - „Jednym z niezapomnianych momentów było poznanie podstaw posługiwania się bronią – uczniowie dowiedzieli się, jak sprawdzić, czy sprzęt jest naładowany i jak poprawnie trzymać karabin. Dodatkowo, mogliśmy zwiedzać wóz chemiczny, przymierzać maski przeciwgazowe oraz różnorodne stroje wojskowe”.

Warsztaty survivalowe okazały się szczególnie ciekawe – uczniowie nauczyli się, jak uzyskać wodę z parujących liści drzew, jak stworzyć filtr do jej oczyszczania oraz jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa.

Po dniu pełnym wrażeń i aktywności, na wszystkich uczestników czekał specjalnie przygotowany obiad – prawdziwa wojskowa grochówka, która okazała się idealnym zakończeniem dnia.

- „Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do Malborka. Rajd „Malwira” 2024 na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe przeżycie i doskonała lekcja historii oraz współczesności” - podsumowuje szkoła.

 

 

Informacja i zdjęcia: I LO w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.