Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie klasy sportowej IV LO zwiedzili Dolny Śląsk.

Malbork. Uczniowie klasy sportowej IV LO zwiedzili Dolny Śląsk. fot. IV LO Malbork
Grupa 20 uczniów klasy sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Malborku zwiedziła Dolny Śląsk, poznając jego najpiękniejsze zakątki, a także rozegrała mecz towarzyski z tamtejszą drużyną.

Wycieczka szkolna odbyła się w dniach 3 - 7 czerwca. Uczniowie mieszkali we Wrocławiu, dzięki czemu mogli w pierwszej kolejności zwiedzić starówkę, most Pokutnic łączący dwie wieże Katedry św. Marii Magdaleny, Muzeum Kina Movigate, w którym znajdują się kostiumy, rekwizyty i elementy znanych produkcji filmowych, a także Panoramę Racławicką i Halę Stulecia i pokaz grających kolorowych fontann.

W kolejnym dniu uczniowie pochodzili po Karkonoszach.

- „Piękne widoki ze Szrenicy oraz Schroniska przy dobrej pogodzie nas oczarowały niesamowicie. Po smacznym obiedzie w Wiejskiej Gospodzie - zadowoleni wróciliśmy do Wrocławia” - informuje Henryk Pawłowski, koordynator klas sportowych w IV LO w Malborku.

Kolejny dzień był w klimacie sportowo – rekreacyjnym, w ramach którego uczniowie rozegrali mecz z klasą sportową WKS Śląsk.

- „Po bardzo wyrównanej grze i sportowej walce przegraliśmy 2:4 , a bramki dla nas strzelili: Kacper Jurczyk i Kamil Błażejewicz. Po meczu przez trzy godziny regenerowaliśmy siły w miejscowym Parku Wodnym” - dodaje Henryk Pawłowski.

Później było zwiedzanie muzeum i rejs po Odrze.

- „Wspólnie z chłopcami jestem pod ogromnym wrażeniem miejsc, które zobaczyliśmy we Wrocławiu oraz pięknych widoków ze Szrenicy. Należy nadmienić, że połączyliśmy historię i turystykę z aspektami sportowymi, co bardzo podobało się wszystkim uczestnikom” - podkreśla Henryk Pawłowski. - „Bardzo polecam taką formę organizacji wypoczynku w planowanych wycieczkach szkolnych”.

 

 

Informacja i zdjęcia: IV LO Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.