Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Barwnym korowodem rozpoczął się XXI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej w Malborku. Wideo i zdjęcia

Barwnym korowodem rozpoczął się XXI Międzynarodowy Festiwal Kultury… fot. TvRegionalna24.pl
Po raz 21. ulicami Malborka przeszedł barwny korowód, otwierający Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej „Wspólne dziedzictwo kultury”.

Deszczowa aura nie wystraszyła uczestników barwnego korowodu, który w piątek, 7 czerwca tradycyjnie przeszedł ulicami naszego miasta i tym samym zapoczątkował XXI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej. Jego zwieńczeniem będzie sobotni Koncert Galowy na zamkowym międzymurzu.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej organizowany jest w Malborku po raz 21. i zawsze odbywa się w pierwszych dniach czerwca, ponieważ nawiązuje do wydarzeń z roku 1457. Wtedy to król Kazimierz Jagiellończyk wjechał triumfalnie, od strony Gdańska, do zamku odkupionego od czeskich najemników. Podupadły zakon krzyżacki zalegał im z żołdem, co wykorzystał polski władca. Dokonał tego, czego 37 lat wcześniej nie udało się zbrojnie jego ojcu, Władysławowi Jagielle oblegającemu krzyżacką twierdzę.

W barwnym Korowodzie Festiwalowym udział wzięli uczniowie malborskich szkół i przedszkoli, zespoły biorące udział w konkursie muzycznym, władze miasta i zaproszeni goście. Korowód zamykał, jadący na koniach, król Kazimierz Jagiellończyk i jego żona.

W związku z padającym dość intensywnie deszczem, zakończenie korowodu i rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt. „Życie wokół zamku” w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej odbyło się w Szkole Łacińskiej. Nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały nagrody i dyplomy.

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.


 


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.