Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowa Wieś Malborska. Przy szkole powstało nowe boisko wielofunkcyjne. Wideo i zdjęcia

Nowa Wieś Malborska. Przy szkole powstało nowe boisko wielofunkcyjne.… fot. TvRegionalna24.pl
Przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej powstało nowe boisko wielofunkcyjne, z którego będą mogli korzystać zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy. Na budowę obiektu samorząd Gminy Malbork pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wkrótce boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej zostanie oddane do ogólnego użytku. W godzinach pracy placówki oświatowej będą z niego korzystali uczniowie, zaś w godzinach popołudniowych i w dni wolne od nauki – wszyscy mieszkańcy, którzy będą mieli chęć pograć w piłkę nożną, siatkówkę czy kosza. Obiekt zbudowany został w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, w formule: zaprojektuj i zbuduj. Firma, która wygrała przetarg, najpierw wykonała projekt obiektu, a dopiero potem go wybudowała wraz z zapleczem socjalnym. Są cztery pomieszczenia, w których nie tylko będzie można przebrać się, ale także wziąć prysznic. Teren wokół boiska również został odpowiednio zagospodarowany – są ciągi piesze, ławeczki, kosze na śmieci oraz oświetlenie zewnętrzne.

Boiskiem, w godzinach pracy szkoły, zarządzać będzie Dyrektor placówki, zaś w godzinach popołudniowych i w dni wolne – wyznaczona osoba przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, zarządcy obiektu.

Całkowity koszt inwestycji, która trwała blisko półtora roku, wyniósł nieco ponad 1,5 mln zł. Samorząd Gminy Malbork na ten cel pozyskał 85% dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Więcej szczegółów w materiale wideo opowie Wójt Gminy Malbork Wojciech Łukasiewicz.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.