Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Michalina Kumkowska najlepszą pływaczką Ligi Województwa Pomorskiego.

MAL WOPR. Michalina Kumkowska najlepszą pływaczką Ligi Województwa… fot. MAL WOPR Malbork
Malborska pływaczka Michalina Kumkowska nie miała sobie równych podczas zmagań w Lidze Województwa Pomorskiego. Swoje rywalki zostawiła daleko za sobą, wygrywając trzy złote medale i jeden srebrny.

W niedzielę, 28 kwietnia w Chojnicach odbyła się druga runda zmagań najmłodszych pływaków w Lidze Województwa Pomorskiego. Pływaczka MAL WOPR 10-letnia Michalina Kumkowska nie miała sobie równych.

- „Nasza pływaczka zdominowała rywalizację najmłodszych zawodniczek z rocznika 2014, wygrywając klasyfikację generalną z przewagą aż 127pkt. Michalina, w dwóch najwyżej punktowanych startów z obu rund, wywalczyła 517pkt FINA, kolejna pływaczka osiągnęła pułap 390pkt, a trzecia w zestawieniu – 370pkt” - cieszy się z sukcesu zawodniczki Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - „W Chojnicach wszystkie dziesięciolatki startowały w dwóch obowiązkowych konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym.  W pierwszej z nich, malborska pływaczka musiała uznać wyższość zawodniczki z Gdyni, ale w kolejnym występie na 100m stylem zmiennym wygrała już zdecydowanie. Czas, który uzyskała (1:29,23s), to oczywiście nowy rekord życiowy i czas na złoty medal”.

W podsumowaniu Ligi z dorobkiem trzech złotych i jednego srebrnego medalu, Michalina nie tylko została najlepszą dziesięciolatką naszego województwa, ale także wywindowała MAL WOPR na 3. miejsce w klasyfikacji medalowej w gronie 12 klubów zdobywających medale.

- „Tytuł najlepszej pływaczki województwa pomorskiego w gronie 74 zawodniczek  to pierwszy tak poważny sukces Michaliny, która dopiero od stycznia rywalizuje w zawodach jako pływaczka licencjonowana. Przypomnijmy, że w pływaniu licencje zawodnicze otrzymują pływacy od 10 roku życia. Sukces jest pierwszy, ale z pewnością nie ostatni” - dodaje Iwona Ciecholewska. - „Gratulujemy serdecznie Michalinie oraz jej rodzicom, którzy zawsze kibicują i dopingują córkę”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.