Wydanie nr 114/2024, Wtorek 23.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork/Tczew. W czwartek międzypowiatowe działania Prędkość.

  • Wydanie nr 114/2024
  • 3 kwietnia 2024, 12:22
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork/Tczew. W czwartek międzypowiatowe działania Prędkość. fot. KPP Malbork
W czwartek, 4 kwietnia funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania będą realizować policjanci ruchu drogowego z Malborka i Tczewa, którzy wspólnie będą działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem zostaną objęte m. in. drogi krajowe - 55, 22 i 91.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku i Tczewie w ramach działań „Prędkość” będą czuwać nad bezpieczeństwem oraz egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na terenie obu sąsiadujących powiatów, kierowcy będą mogli spodziewać się zwiększonej liczby funkcjonariuszy oraz kontroli drogowych.

- „Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z powodu nadmiernej prędkości oraz wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu. Działania zaplanowane są na drogach krajowych, takich jak DK 22, 55 i 91, gdzie funkcjonariusze w trakcie statycznych punktów kontroli będą ujawniali przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości” – wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - „Do akcji zostały przewidziane także pojazdy z wideo rejestratorami, które będą przemieszczać się na terenie obu powiatów. Policjanci skupią się na ujawnianiu przekroczeń prędkości, lecz nie oznacza to, że nie będą reagować na inne wykroczenia czy przestępstwa, takie jak jazda pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających”.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Nie ma zgody na łamanie przepisów ruchu drogowego. W przypadku ujawnienia naruszeń kierowcom grożą wysokie mandaty oraz punkty karne, a w niektórych przypadkach nawet utrata prawa jazdy.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.