Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ekologiczna współpraca gdańskiego lotniska z dealerami Mercedesa.

Ekologiczna współpraca gdańskiego lotniska z dealerami Mercedesa. fot. Ivo Ledwożyw
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł umowę z Mercedes-Benz BMG Goworowski i Mercedes-Bez Witman na dostawę ośmiu bezpiecznych i luksusowych samochodów elektrycznych. Trafiły do działu operacyjnego lotniska, wożą także pasażerów VIP. Współpraca jest wynikiem wspólnego zaangażowania w innowacyjność, zrównoważony rozwój oraz niezrównaną jakość obsługi klienta.

- „Wprowadzamy do naszej floty samochody zeroemisyjne marki Mercedes-Benz i już dziś wyruszamy we wspólną drogę do dekarbonizacji. W trosce o środowisko i klimat chcemy systematycznie redukować swój ślad węglowy, a pojazdy z napędem elektrycznym wraz
z niezbędną infrastrukturą do ich ładowania to jest nasz pierwszy ruch w tym wyścigu
do lepszej przyszłości. Cieszymy się z owocnej i profesjonalnej współpracy z liderami na rynku sprzedaży ekologicznych i luksusowych aut, BMG Goworowski i Witman”
– powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

BMG Goworowski i Witman dostarczyli na lotnisko w pełni elektryczne samochody do obsługi pasażerów VIP: dwa 7-osobowe EQV oraz EQS i EQB. Do zadań operacyjnych przekazane zostały trzy Mercedesy EQA i jeden EQB. Mają od 190 do ponad 200 KM, zasięgi nawet do 445 kilometrów.

- „Nasze pojazdy elektryczne stanowią szczyt technologiczny, oferując nie tylko cichą i wygodną jazdę, ale także minimalizując wpływ na środowisko dzięki zeroemisyjnej eksploatacji. Jest to szczególnie ważne dla lotniska, które dąży do redukcji swojego śladu węglowego i promowania zrównoważonego transportu. Pasażerowie VIP oczekują nie tylko najwyższej klasy usług, ale również coraz częściej poszukują rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostarczając im najnowocześniejsze pojazdy elektryczne, Mercedes-Benz spełnia te oczekiwania, łącząc luksus z odpowiedzialnością za środowisko” – powiedział Bogdan Goworowski, Prezes Zarządu BMG Goworowski.

Z BMG Goworowski port lotniczy współpracuje już od prawie sześciu lat. Mercedesy dostarczane przez tę firmę przewiozły w tym czasie około 25 tysięcy pasażerów gdańskiego lotniska, którzy skorzystali z usługi VIP. W jej ramach Port Lotniczy oferuje swoim klientom pobyt w komfortowym salonie VIP przed podróżą, ale także po wylądowaniu w Gdańsku. Pasażerowie korzystają z przyspieszonej i indywidualnej odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. W wygodnych warunkach oczekują na lot, mogą bez ograniczeń dokonywać zakupów w lotniskowych sklepach, a następnie są zawożeni do samolotu.

- „Współpraca z Portem Lotniczym Gdańsk wpisuje się nie tylko w globalną strategię marki Mercedes-Benz na uzyskanie zeroemisyjności do 2030 roku, ale również w naszą lokalną strategię zwiększenia udziału aut elektrycznych w trójmiejskim rynku. Szereg podejmowanych przez nas działań – programy drivingowe, umożliwiające jazdy testowe, szkolenia, kampanie, w tym również dostarczanie dla naszych partnerów aut z napędem elektrycznym, pozwala nam realizować te długoterminowe cele. Przekazanie łącznie pięciu w pełni zelektryfikowanych samochodów na potrzeby gdańskiego lotniska, daje nam szansę na zbudowanie większej świadomości wśród pasażerów oraz pozwala nam zaprezentować jak uniwersalne i komfortowe mogą to być auta” – powiedział Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman.

W dziale operacyjnym Portu Lotniczego nowymi elektrycznymi autami poruszają się na co dzień dyżurni portu, którzy kontrolują pola manewrowe lotniska. Samochodami jeżdżą także koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego, potocznie nazywani służbą Follow Me. Ponadto nowe auto ma teraz lotniskowy Żbik, czyli pojazd wyposażony w specjalne urządzenia do płoszenia ptaków i zwierząt.

- „Dobre i sprawne samochody to ważny element pracy działu operacyjnego lotniska. Każdego dnia nasi pracownicy pokonują do 40 kilometrów po polach manewrowych, drogach startowej i kołowania portu. Niezmiernie ważne jest, by poruszali się w pracy bezpiecznymi, wygodnymi i ekologicznymi autami” – dodał Prezes Tomasz Kloskowski.

Samochody do pracy operacyjnej zostały wyposażone w transpondery. Umożliwiają one obserwowanie z wieży lotniska, przez kontrolerów ruchu lotniczego, pozycji lotniskowych pojazdów w systemie kierowania i kontroli ruchem naziemnym statków powietrznych
i pojazdów. W nowych Mercedesach są także specjalne radiotelefony do komunikacji operacyjnej. Wszystkie samochody zostały wyposażone w belki świetlne i zostały oznakowane fluorescencyjnymi naklejkami.

BMG Goworowski jest czołowym autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz, który od lat utrzymuje wysoki standard usług i produktów w branży motoryzacyjnej. Z zaangażowaniem
w innowacje, doskonałość obsługi i społeczną odpowiedzialność, BMG Goworowski kontynuuje swoją misję dostarczania wyjątkowych doświadczeń dla klientów, jednocześnie dbając o społeczność i środowisko. Firma aktywnie wspiera różnorodne dziedziny sportowe, demonstrując swoje zaangażowanie w promowanie zdrowego trybu życia i wsparcie dla młodych talentów. Jednym z kluczowych elementów społecznej odpowiedzialności BMG Goworowski jest stałe wsparcie dla Fundacji Liver Transplant, pomagającej osobom oczekującym na przeszczepy wątroby. W odpowiedzi na globalne wyzwania ekologiczne, BMG Goworowski angażuje się w ochronę środowiska.

Mercedes-Benz Witman działa na rynku trójmiejskim nieprzerwanie od 33 lat, dostarczając klientom najwyższą jakość w zakresie sprzedaży jak i obsługi serwisowej, od której rozpoczynał swoją działalność w 1991 roku. Aktualnie jako Autoryzowany Dealer oferuje auta wszystkich marek z rodziny Mercedesa, w tym edycje limitowane i kolekcjonerskie oraz auta używane z certyfikatem jakości. W 2019 roku firma wrzuciła wyższy bieg, otwierając nowoczesny salon Mercedes-Benz oraz pierwszy w Europie AMG Brand Center, w którym marka Mercedes-AMG znalazła swój dom. Firma angażuje się również społecznie wspierając od 2012 roku Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Informacja prasowa Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.