Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od marca zmiana operatora przychodni zdrowia w Kończewicach i Miłoradzu.

Od marca zmiana operatora przychodni zdrowia w Kończewicach i Miłoradzu.… fot. Gmina Miłoradz
Z początkiem marca zmieni się operator przychodni zdrowia w Miłoradzu i Kończewicach. To efekt działań wójta Arkadiusza Skorka, który od dłuższego czasu prowadził rozmowy z podmiotami leczniczymi, mogącymi podjąć się prowadzenia działalności medycznej na terenie gminy Miłoradz i jednocześnie takimi, które potrafią zapewnić wysoki poziom usług na rzecz mieszkańców. W związku ze zmianą mieszkańcy będą musieli złożyć nowe deklaracje pacjenta.

Nowy operator – Przychodnia Lekarska Karolina Omańska z Malborka – zacznie obsługiwać pacjentów w Miłoradzu i Kończewicach od 1 marca.

– „Skuteczna opieka medyczna na rzecz mieszkańców jest dla mnie priorytetową sprawą, dlatego mocno się w nią zaangażowałem, by znaleźć właściwy podmiot do realizacji tego zadania” – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. – „Od kilkunastu miesięcy trafiały do mnie różne uwagi mieszkańców odnośnie dotychczasowego operatora przychodni zdrowia. Każdorazowo starałem się mediować i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Gdy obecny podmiot poinformował mnie, że ze względów ekonomicznych nie jest zainteresowany prowadzeniem działalności w Kończewicach, musieliśmy podjąć działania, by nie dopuścić do zamknięcia przychodni dla mieszkańców. Nie było nigdy mojej zgody na takie rozwiązanie”.

Wójt od wielu miesięcy diagnozował rynek i szukał podmiotów zainteresowanych świadczeniem usług medycznych dla mieszkańców gminy Miłoradz. Podczas rozmów bardzo istotną rolę odgrywała możliwość rozszerzenia oferty, zapewnienia odpowiedniego personelu i zwiększenia dostępu do lekarzy specjalistów.

– „Rozmawialiśmy z kilkoma podmiotami leczniczymi i przekazywaliśmy nasze i mieszkańców oczekiwania. Zależy nam na usprawnieniu opieki, zwiększeniu dostępności do lekarzy, a także możliwości kontynuowania działalności w obu placówkach. Nowy operator gwarantuje większy personel, co przełoży się na zwiększenie jakości obsługi mieszkańców i lepszy dostęp do lekarzy specjalistów” – mówi wójt Arkadiusz Skorek.

Rozpoczęcie współpracy z nowym podmiotem to również szansa na zmiany w samych budynkach przychodni. Wójt i nowy operator deklarują bowiem chęć przeprowadzenia prac remontowych w obu obiektach, a w perspektywie niedalekiej przyszłości także zakupu nowego wyposażenia.

Nowy podmiot podpisał już kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie przychodni w Miłoradzu i Kończewicach. Placówki zapewnią opiekę lekarską mieszkańcom w godzinach 8:00-18:00.

Co ważne, w związku z nadchodzącymi zmianami mieszkańcy będą musieli na nowo złożyć w ośrodku zdrowia deklarację pacjenta. Jest to niezbędne, by móc korzystać ze świadczeń medycznych. Aby usprawnić ten proces i uniknąć kolejek, samorząd od 19 lutego udostępni stosowne formularze deklaracji pacjenta w świetlicach wiejskich w Miłoradzu (w godzinach 11:00-18:00) i Kończewicach (godz. 14:00-18:00). Formularze będzie można odebrać i wypełnić również w Urzędzie Gminy (poniedziałek w godz. 8:00-18:00, wtorek, środa, czwartek w godz. 7:00-15:00, piątek w godz. 7:00-13:00).

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.