Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie Technikum nr 3 zaproszeni do Parlamentu Europejskiego.

Malbork. Uczniowie Technikum nr 3 zaproszeni do Parlamentu Europejskiego. fot. Technikum nr 3 w Malborku
Technikum nr 3 w Malborku od wielu lat uczestniczy w programie Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) i dwukrotnie otrzymała certyfikat potwierdzający spełnienie warunków realizacji tego programu. Wielokrotnie też szkoła wyróżniana była zaproszeniem jej przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W kwietniu br. po raz kolejny grupa uczniów malborskiej „trójki” będzie reprezentowała nasz kraj podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Brukseli.

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej, dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

W Europejskim Tygodniu Młodzieży, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia br. w Brukseli uczestniczyć będą uczniowie technikum nr 3 w Malborku - Weronika Marek, Matylda Głodowska, Amelia Łaszewska, Dawid Zamorski i Jakub Kwiatkowski.

- Znaleźli się w gronie setki uczniów ze szkół należących do programu Szkoła  Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, którzy spotkają się, aby wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami z innymi młodymi Europejczykami” - informuje Technikum nr 3 w Malborku. - „Zaproszenie także otrzymał dyrektor szkoły Jan Stawicki”.

Wydarzenie, które odbywa się cyklicznie co dwa lata, w tym roku będzie odbywało się pod hasłem „Voice your vision” i skupi się na podkreśleniu roli demokracji oraz nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.

- „Intencją Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest promowanie zaangażowania młodych ludzi w bycie aktywnym Europejczykiem, stworzenie okazji do przedstawienia stanowiska w ważnych dla siebie kwestiach oraz integracja i budowanie poczucia wspólnoty europejskiej” – dodaje szkoła.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.