Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar samochodu z mężczyzną w środku na ul. Poczty Gdańskiej – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 167/2024
  • 12 lutego 2024, 12:25
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pożar samochodu z mężczyzną w środku na ul. Poczty Gdańskiej –… fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Dotyczyły one pomocy Państwowemu Ratownictwu Medycznemu w Malborku przy ul. Reymonta i ul. Grota-Roweckiego, wypompowywania wody w Starym Polu, agresywnego psa w miejscowości Stawiec gm. Nowy Staw oraz czujki tlenku węgla w budynku przy ul. Bolesława Krzywoustego w Malborku.

W ubiegłym tygodniu zastępy PSP i OSP wyjeżdżały do 3 pożarów – sadzy w przewodzie kominowym w Szymankowie, śmietnika w Lipince i samochodu w Malborku przy ul. Poczty Gdańskiej.

W niedzielę, 11 lutego o godz. 6:16 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku odebrał zgłoszenie o pożarze busa na podwórku przy ul. Poczty Gdańskiej w Malborku. Zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Malbork.

Na miejscu strażacy zastali palącą się kabinę pasażerską. Z relacji świadka wynikało, że w środku może znajdować się osoba. W trakcie akcji gaśniczej ratownicy natknęli się na starszego mężczyznę i ewakuowali go na zewnątrz. Był nieprzytomny. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, dzięki której odzyskał przytomność. Ze względu na poparzenie górnych dróg oddechowych, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego do Gdyni, gdzie został umieszczony w komorze hiperbarycznej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna mógł zasnąć z zapalonym papierosem. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.