Wydanie nr 53/2024, Czwartek 22.02.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Marta, Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław, Marold, Chociebąd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu malborskiego.

Obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu malborskiego. fot. TvRegionalna24.pl/kamera pogodowa z widokiem na rzekę Nogat w Malborku
W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego wody w Wiśle, w poniedziałek Starosta Malborski Mirosław Czapla ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla naszego powiatu.

Jak informuje Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku, wskutek podniesienia poziomu wód na rzece Wiśle, w poniedziałek, 12 lutego o godz. 9:00 wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu malborskiego.

Stan ostrzegawczy na rzece Wiśle został przekroczony.

- „Na wodowskazie w Tczewie obecnie wynosi 710 cm (przy stanie ostrzegawczym dla naszego powiatu 700 cm i alarmowym 820 cm) i ma tendencje rosnące i ty razem może osiągnąć stany alarmowe. Przepływ tzw. operacyjny wody wynosi 2430 m³/s i też ma tendencje rosnące” – wyjaśnia Stanisław Chabel i dodaje, że wszystkie samorządy i służby zostały powiadomione. - „W zależności od sytuacji będą podjęte działania wynikających z procedur zawartych w planach zarządzania kryzysowego”.

Ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego na terenie powiatu malborskiego oznacza stałe monitorowanie sytuacji na Wiśle w naszym rejonie.

Stanisław Chabel zauważa, że Wisła coraz częściej nam przypomina o zagrożeniu dla obszaru Żuław Wiślanych.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.